Vallo vyzýva k očkovaniu: Bratislava sa môže vyhnúť opatreniam, stačí zaočkovať pár stoviek ľudí

  • Situácia v Bratislave sa pomaly zhoršuje, pribúda počet infikovaných. Vallo avizuje, že reštrikcie sa môžu sprísňovať
  • Bratislava má však možnosť sprísňovanie opatrení zvrátiť, stačí ak sa zaočkuje 600 ľudí nad 50 rokov
vallo_ockovanie
TASR/ Martin Baumann, TASR/AP,Alessandra Tarantino
  • Situácia v Bratislave sa pomaly zhoršuje, pribúda počet infikovaných. Vallo avizuje, že reštrikcie sa môžu sprísňovať
  • Bratislava má však možnosť sprísňovanie opatrení zvrátiť, stačí ak sa zaočkuje 600 ľudí nad 50 rokov

Vyzerá to tak, že Bratislave kvôli nárastu infikovaných hrozí sprísňovanie pravidiel. Vďaka novému COVID automatu, ktorý pri prepínaní fáz prihliada aj na percento zaočkovaných, sa to ešte dá zvrátiť. Ak sa v Bratislave zaočkuje ešte 600 ľudí nad 50 rokov, môže sa sprísňovaniu reštrikcií predísť.

Čísla infikovaných začínajú rásť na celom Slovensku a týka sa to aj Bratislavy. Počet nových infikovaných je jeden z indikátorov, ktorý prepína farbu na Covid semafore. Tempom rastu sa môžeme v krátkom čase dostat’ do farby, ktorá by už mala za následok obmedzovanie prevádzok, podujatí aj pohybu,“ objasňuje primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Čísla infikovaných začínajú rásť na celom Slovensku a týka sa to aj Bratislavy. Počet nových infikovaných je…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Friday, September 10, 2021

Nový COVID automat prihliada na percento zaočkovanosti v jednotlivých okresoch, respektíve na percento zaočkovaných v skupine seniorov. V praxi to znamená, že čím viac je v regióne zaočkovaných seniorov, tým miernejšie budú opatrenia – ak je percento zaočkovanosti v okrese pri ľudoch vo vekovej kategórii 50+ a 75+ , zlepší sa farba okresu o dva stupne. 

K očkovaniu vyzýva Vallo, pridali sa aj analytici z Dát bez pátosu

Aby Bratislava splnila túto podmienku, musí sa v danej vekovej kategórii zaočkovať ešte 600 obyvateľov. K očkovaniu preto prostredníctvom Facebooku vyzýva aj Matúš Vallo.

Chcem vás preto požiadať a najmä vás, ktorí ste vo veku nad 50 rokov, dajte sa, prosím, zaočkovať. Pomôžete sebe, ale aj ostatným Bratislavčankám a Bratislavčanom, aby bol ich život znesiteľnejší aj v čase nastupujúcej novej vlny pandémie. Pokiaľ sa nechá začkovať 600 z vás (a ideálne jednorazovou vakcínou Janssen), dosiahneme zaočkovanosť 75 % a vyhneme sa preradeniu Bratislavy do farieb semaforu, ktoré môžu vážne obmedziť život v našom meste,“ vyzýva Vallo.

Na farbe nášho okresu nám záleží 🟩 My sme tí “odborníci” z Bratislavy, čo chcú od stola určovať, čo a kde a kedy. Ak…

Posted by Dáta bez pátosu on Friday, September 10, 2021

K výzve sa pridali aj analytici z Dát bez pátosu. „Ak ste s trvalým pobytom v Bratislave, máte 50 a viac rokov a plánujete sa dať očkovať, tak pred 20. septembrom to okrem Vás pomôže aj Bratislave k lepšej farbe v Covid Automate. Potom už len Vám. Ak sa dosiahne v Bratislave 75% zaočkovanosť u ľudí nad 50 rokov, budeme 🟩🟧, a najhoršie 🔴,“ napísali na Facebook.

Zdroje: Facebook/ Matúš Vallo, Facebook/ Dáta bez pátosu

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie