Váš führer nedokázal strpieť nikoho s IQ nad 100, pustil sa Naď do končiacich Slovenských brancov

  • Polovojenská skupina Slovenskí branci končí
  • S fanúšikmi sa rozlúčili
Skupina Slovenskí branci
Ilustračný obrázok, FB/Slovenskí Branci/Screenshot
  • Polovojenská skupina Slovenskí branci končí
  • S fanúšikmi sa rozlúčili

Skupina Slovenskí branci, ktorá je považovaná za polovojenskú a má na Facebooku cez 21,5-tisíc fanúšikov, oznámila svoj koniec. Tvrdí, že „nastal konečne ten správny čas“ a odchádzajú, pretože svoj boj už vyhrali. Organizácia sa sústredila na „národnú dobrovoľnú domobranu“.

Ukrajinské delostrelectvo: Nebojuje len Zuzana. Zapojené sú viaceré kusy vyrobené v SR (časť 2)

Nie nekončíme porazení, ale plní krásnych spomienok, kontaktov, priateľov, a hlavne skutkov, ktoré sme vykonali. Vďaka vašej podpore sme vytvorili, napriek všetkým okolnostiam, ktoré skutočne neboli priaznivé, jeden úžasný projekt. Napriek počiatočným nulovým skúsenostiam, žiadnym financiám či nejakého zázemia sme len na základe ochoty pracovať vybudovali na Slovensku domobranu. Áno, chyby sa robili, lebo učili sme sa za pochodu. Dnes však pozeráme na náš projekt s hrdosťou, lebo za nami neostali len reči a frázy, za nami stáli a stoja hlavne skutky,ohlasujú v príspevku na sociálnej sieti.

Presnejší dôvod, prečo už nebudú ako organizácia vykonávať doterajšie aktivity, neuviedli. Na základe časti v príspevku, kde objasňujú, že „dnes táto kapitola končí, aby sa nová mohla začať“, sa môžeme len domnievať o nadchádzajúcich plánoch predstaviteľov tejto organizácie.

Ironické slová ministra obrany

So skupinou Slovenskí branci sa pod ich príspevkom v komentároch rozlúčil aj minister obrany Jaroslav Naď. „Tak ale toto je preveliká tragédia!“ Tvrdí, že vždy ho bavilo sledovať, ako to v skupine prebieha a ako sa im „darí“

Minister obrany nezabudol spomenúť v príspevku ani ich vydarené akcie a reči ich „inštruktorov“, ktoré boli plné „antiamerikanizmu“.

Komentár ministra obrany
zdroj: FB/Slovenskí branci/Screenshot

„Mnohé ,mimoriadne úspešné‘ medzinárodné cvičenia s desiatimi účastníkmi, aj niekoľko nehnuteľností ste zadarmo ľuďom opravili z ruín na vaše ,sídlo‘, aby vás potom vykopli preč (pozdravujem najmä rodinu Čarnogurských, parádne vás okašlali, klobúk dole), vaši ,inštruktori‘ mali reči plné antiamerikanizmu, aby teraz zarábali americké doláre v Iraku ako kontraktori amerických firiem a pod.,“ píše Naď vo svojom komentári.

Vodcu skupiny označil minister obrany za „führera“, ktorý „nedokázal strpieť nikoho, kto mal IQ aspoň nad 100 a bol tak inteligentnejší ako on“.

Naď skupine odkázal, že bolo s nimi „kopec srandy“, ale nakoniec ich predsa len „rozobrali ako lego“. Slovenským brancom minister obrany vo svojom komentári trefne zaželal: „Mier s Vami“.

Zdroj: Facebook/Slovenskí branci

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá