Vaša legislatíva stojí za h**vno, kričal drzo majiteľ podniku na hygienikov. Nariadili mu okamžité uzatvorenie prevádzky

  • Reštaurácia v Trnave nariadenia porušuje dlhodobo
  • Políciu, hygienikov aj vládu označujú za fašistov
Ilusttračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/Hollywood Burger
  • Reštaurácia v Trnave nariadenia porušuje dlhodobo
  • Políciu, hygienikov aj vládu označujú za fašistov

Trnavský podnik Hollywood burger je dlhodobo známy tým, že odmieta rešpektovať pandemické nariadenia. Svoj odmietavý postoj reštika nechcela zmeniť ani po intenzívnych kontrolách.

Nariadenia dlhodobo ignorovali

Keďže v podobnom trende neustále pokračovali, Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil reštauráciu s okamžitou platnosťou zatvoriť.

Podobnému nariadeniu, samozrejme, predchádzalo niekoľko upozornení či udelení mastných pokút. Tie majiteľ podniku zosmiešňoval a podľa jeho slov aj odmietal zaplatiť.

„Dostali sme až závratných 1 000 €. Pokutu, samozrejme, nezaplatíme a podstupujeme ďalšie právne kroky, ktoré zverejníme,“ uviedol majiteľ ešte v uplynulých týždňoch.

Inak tomu nebolo ani v prípade nariadenia zatvorenia podniku s okamžitou platnosťou. Reštaurácia ho odignorovala a ostali v prevádzke. 

Reštaurácia tiež následnú kontrolu zo strany hygieny a polície zverejnila na sociálnej sieti, pričom nariadenia prirovnali k fašizmu. „Ľudia nevzdávajte sa a nenechajte si srať na hlavu. Fašizmus ide bomby, už sa dokonca aj vyhadzujú ľudia od stolov von na ulicu,“ uviedli.

Čo na to právnik?

K celej situácii sa pre Startitup vyjadril advokát Tomáš Čentéš z advokátskej kancelárie JANČO A PARTNERI, s. r. o., so sídlom v Bratislave. Ten uviedol, že po zhliadnutí videí majiteľa podniku s hrôzou zistil, že niektorí ľudia hodnotia počínanie pána na videu ako pozitívne a nasledovaniahodné.

Advokát má za to, že na základe zverejnených videí možno tvrdiť, že kontrolórky príslušného Úradu verejného zdravotníctva postupovali vecne správne aj napriek nevôli majiteľa podniku.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Facebook/Hollywood Burger

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá