Vatikán ukrýva temné tajomstvá: Obohatili sa na holokauste, súdili dokonca aj mŕtveho pápeža

  • Vatikán je najmenším štátom sveta
  • Napriek tomu ale ukrýva asi zo všetkých štátov na svete najviac tajomstiev
  • Toto sú len tie, o ktorých sa zatiaľ vie
pápež zozadu
Unsplash/Nacho Arteaga
  • Vatikán je najmenším štátom sveta
  • Napriek tomu ale ukrýva asi zo všetkých štátov na svete najviac tajomstiev
  • Toto sú len tie, o ktorých sa zatiaľ vie

Najmenší štát sveta ukrýva množstvo tajomstiev. O množstve teórií sa len šepká a je otázne, nakoľko sú pravdivé a kedy definitívne vyjdú na povrch. Sú však aj také, ku ktorým sa už Vatikán definitívne priznal. 

Toto je 7 najtemnejších z nich. 

Vatikán mal „hlavného exorcistu“

Niektorí ľudia si myslia, že exorcizmus je stredovekou praktikou, ktorú už môžeme vidieť len v hororových filmoch, takto to ale nie je. Exorcistické obrady na odohnanie diabla sa stále vykonávajú, a samotný Vatikán mal dokonca svojho vlastného „hlavného exorcistu“.

Ako informuje jeden z oficiálnych webov Vatikánu The Vatican Tickets, bol ním otec Gabriele Amorth, ktorý počas svojho života vykonal približne 160-tisíc (!) exorcistických obradov. V roku 2016 skonal vo veku 91 rokov, no o svojej práci napísal viacero kníh. 

Jedna z nich dokonca zaujala aj Hollywood a práve teraz je v kinách film The Pope’s Exorcist, kde si Garbiela Amortha zahral Russel Crowe. 

Ak by ešte otec Gabriele Amorth žil, zrejme by bol rád, že jeho život sa stane predlohou pre film. Ešte v roku 2000 sa totiž pre The Sunday Telegraph vyjadril, že filmy o exorcizme si pozrie rád. Jeho najobľúbenejším bol Vyháňač diabla (The Exorcist) z roku 1973. Povedal, že efekty síce boli trochu prehnané, avšak považoval za potrebné spoločnosť informovať o tom, čo ich práca zahŕňa. 

Napriek tomu, že Vatikán aktuálne „hlavného exorcistu“ nemá, pravidelne kňazov v tejto oblasti vzdeláva. BBC informovalo, že v roku 2018 sa tu dokonca konal špeciálny „exorcistický worshop“ pre 250 kňazov z celého sveta. 

Vatikán zrejme pomáhal nacistom

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: The Vatican Tickets, Catholic News Agency, The Sunday Telegraph, BBC, History News Network, New York Times, Business Insider, New York Times, Denník N, The Guardian, Youtube

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá