Vážil 200 kg a takmer sa ujedol na smrť. Najobéznejší chlapec na svete po operácii úspešne zhodil desiatky kilogramov

  • Chlapec z Indonézie, ktorý bol známy ako najobéznejšie dieťa na svete, úspešne zhodil 79 kilogramov.
titjawa
Instagram (inibaruberita)
  • Chlapec z Indonézie, ktorý bol známy ako najobéznejšie dieťa na svete, úspešne zhodil 79 kilogramov.

Chlapec menom Arya Permana kedysi vážil neuveriteľných 200 kilogramov, čo znamená, že nedokázal chodiť, hrať sa a dokonca ani sedieť bez toho, aby mu niekto asistoval. Nehovoriac o tom, že mu nesedelo žiadne oblečenie, Arya trávil celé dni tým, že ležal na posteli a hral sa so smartfónom alebo sa išiel na pár minút schladiť do malého bazéna. Narodil sa s bežnou váhou novorodenca. Avšak ako rástol, mal neustálu potrebu jesť.

Arya podľa slov jeho matky jedával aj päťkrát denne. Aj potom čo zjedol jedla za dvoch dospelých, stále nemal dosť. Chlapcovi rodičia chceli s jeho váhou niečo spraviť už dávno, avšak nemali prostriedky k tomu, aby boli úspešní. Dedinský lekár chlapcovi nedokázali pomôcť. Ten podľa jeho matky len jedával a spával. Sťažoval sa na to, že nemôže dýchať a už to s ním vyzeralo naozaj zle.

Keď sa však jeho príbeh stal slávnym, veci sa konečne mohli zmeniť. A aj sa zmenili. Arya dostal v apríli minulého roku bandáž žalúdka a už po prvých troch týždňoch sa mu podarilo zhodiť 19 kilogramov. „Nedokážem slovami opísať aká som šťastná, že môj syn sa vydal na zdravú cestu,“ hovorí chlapcova matka Royakah. Arya je konečne opäť schopný kráčať a dokonca sa začal venovať aj futbalu a bedmintonu. Teraz váži 121 kilogramov a my dúfame, že sa mu podarí svoju váhu stiahnuť ešte nižšie.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech