Väzni na úteku? Irán prepustil kvôli koronavírusu až 70-tisíc odsúdených

  • Irán musel kvôli koronavírusu prepustiť z väzenia tisíce ľudí
  • Prepúšťanie by malo ešte pokračovať
BeFunky-collage
TASR/Unsplash
  • Irán musel kvôli koronavírusu prepustiť z väzenia tisíce ľudí
  • Prepúšťanie by malo ešte pokračovať

Irán prepustil kvôli koronavírusu až 70-tisíc väzňov. Informuje o tom agentúra Reuters. Nebezpečný koronavírus už postihol takmer všetky krajiny sveta a neobišiel ani Irán. Ten hlásil minulý týždeň celkovo 3 513 potvrdených prípadov nákazy.

Prepustenie z väzníc oznámil v utorok hovorca iránskej justície Gholámhosejn Esmáílí. Informuje o tom agentúra SITA. Ako povedal novinárom, väzni dostali dovolenku po tom, čo ich otestovali negatívne na ochorenie COVID-19 a zložili kauciu.

Trestanci, ktorí si odpykávajú viac než päťročný trest, sa však na slobodu nedostanú. „Prepúšťanie väzňov bude pokračovať do tej miery, aby nevytvárala neistotu v spoločnosti,“ uviedol riaditeľ iránskeho súdnictva Ebrahim Raisi.

Zomrel aj poradca vodcu Iránu

Nová epidémia pripravila v Iráne za posledné dva týždne o život už najmenej 77 ľudí. Medzi nakazenými je aj mnoho vysokopostavených iránskych predstaviteľov. V pondelok ochoreniu podľahol aj poradca najvyššieho vodcu Iránu ajatolláha Alího Chameneího.

Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19, nakazilo už vyše 92-tisíc ľudí a podľahlo mu vyše 3 100 ľudí. Ochorenie, ktoré sa prvý raz objavilo vlani v decembri v čínskom meste Wu-chan, sa rozšírilo už do viac ako 70 krajín sveta.

Minulý pondelok podľahol koronavírusu aj člen rady, ktorá radí najvyššiemu vodcovi Iránu ajatolláhovi Alímu Chameneímu. Ide tak o doteraz najvyššie postaveného predstaviteľa islamskej republiky, ktorý sa stal obeťou obávanej choroby.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK