Vďaka Airbnb sa môžeš stať kráľom na jednu noc. Toto sú tie najluxusnejšie ponuky

  • Populárny portál AirBnb už dávno nie je určený iba turistom s nízkym rozpočtom
  • Slávne hviezdy ako Beyoncé či Justin Bieber sú ochotné dať 7000 dolárov na jednu noc, aby mohli prespať v nádherných bytoch či domoch
  • V ponuke však nájdeš aj luxusné kaštiele, vily či dokonca zámky, ktoré ti prinesú jedinečný zážitok, ak si ochotný zaplatiť tisícky eur za noc
ko-horz
airbnb.com
  • Populárny portál AirBnb už dávno nie je určený iba turistom s nízkym rozpočtom
  • Slávne hviezdy ako Beyoncé či Justin Bieber sú ochotné dať 7000 dolárov na jednu noc, aby mohli prespať v nádherných bytoch či domoch
  • V ponuke však nájdeš aj luxusné kaštiele, vily či dokonca zámky, ktoré ti prinesú jedinečný zážitok, ak si ochotný zaplatiť tisícky eur za noc

Kaštieľ Prónay, Alsópetény, Maďarsko

Blízko pri južných hraniciach so Slovenskom v maďarskom mestečku Alsópetény vám prenajmú prekrásny kaštieľ, ktorý z vás okamžite urobí monarchu. Alebo sa tak prinajmenšom budete cítiť. Elegantné siene, izby v antickom štýle a slnečné nádvorie nebudete chcieť opustiť. Hoci, priznajme si, za tú cenu asi budete musieť.

Cena: 1166 €/noc

Hrad Wasserburg, Sankt Pölten, Rakúsko

Tento luxusný barokový kaštieľ stojí len 45 kilometrov na západ od Viedne. S kapacitou 14 izieb, historickým parkom, saunou a luxusným bazénom pojme až 20 hostí. Majiteľ vám ho prenajme za “skromný poplatok”.

Cena: 2250 €/noc

Chateau Liteň, Česká republika

Panovníkom na jednu noc sa môžeš stať aj u našich „bratov Čechov”. V obci Liteň, neďaleko slávneho hradu Karlštein, stojí prekrásna víkendová vila, ktorá sa na jednu noc môže stať vašou “len” za 1217 eur. Čaká ťa 8 spální a kúpeľní, plne zariadená kuchyňa s jedálňou, bazén a obrovská anglická záhrada.

Cena: 1217 €/noc

Chateau Radovesnice

Trochu drahší, ale čerstvo zrekonštruovaný zámok Radovesnice neďaleko Kolína vám taktiež môže priniesť novú perspektívu na našich západných susedov. Užijete si celý areál zámku so 4-hektárovým parkom a rybníkom.

Cena: 1667 €/noc

Chateau de la Condamine, Saint-Hippolyte-de-Caton, Francúzsko

Tento rozkošný malý zámok zo 14. storočia bol v 18. storočí znovu prebudovaný v dôsledku vyhorenia. Dnes ho jeho majitelia ponúkajú ľuďom, ktorí si chcú z návštevy južného Francúzska urobiť nezabudnuteľný zážitok. Hodí sa pre menšie skupiny ľudí, v porovnaní s ostatnými hradmi má “len 10 izieb, no samozrejme nechýba bazén, jedálne a rozsiahla záhrada.

Cena: 469 €/noc

Villa Machiavelli, Toskánsko, Taliansko

Jedna z najdrahších víl, ktoré na Airbnb nájdeš, sa nachádza v srdci Talianska. Táto luxusná usadlosť má 16 postelí, mramorové vane, výťah aj krištáľové lustre, všetko spojené s dychvyrážajúcim pohľadom na romantické Toskánsko. Okrem toho môžeš navštíviť prekrásnu pivnicu, kde si užiješ súkromnú ochutnávku talianskych vín. Ak si teda ochotný zaplatiť viac ako 8000 eur na noc.

Cena: 8522 €/noc

Lacnejšie alternatívy

Cahercastle, Gallway, Írsko

V tomto hrade nečakaj žiadny luxus. Ide o írsky stredoveký hrad, ktorý bol postavený v 15. storočí. Sám hostiteľ prípadných návštevníkov varuje, že sa treba pripraviť na prah aj pavučiny, čiže astmatici by mali prehodnotiť toto dobrodružstvo. Skutočných romantikov však uchváti obrovský kamenný krb, dokonalá izolácia od civilizácie či drobné stáda oviec a kráv, pasúcich sa na neďalekých lúkach. Okrem toho, tá cena nie je vôbec zlá.

Cena: 150 €/noc

Zámok, Eyemouth, Veľká Británia

Ak sa chystáte do Škótska, cez AirBnb si môžeš vybrať napríklad tento malý, romantický zámok v pokojnom mestečku Eyemouth. Aj napriek tomu, že navonok vyzerá trochu chladne, interiér navodzuje atmosféru útulného, moderne zariadeného apartmánu. Pocit ako z rozprávky ešte umocnia točité schody vedúce do spálne na poschodí.

Cena: 123 €/noc

Palác, Marakéš, Maroko

Kto túži po exotickej dovolenke v rušnom meste afrického Maroka, má možnosť vyskúšať si, aké to je na chvíľu bývať v tradičnom marockom paláci. Čaká ťa kráľovská posteľ, nádherný mozaikový strop a luxusná kúpeľňa. “Domáci” ti okrem toho naservírujú tradičné marocké raňajky na terase s výhľadom na široký horizont.

Cena: 53 €/noc

Zdroj: Airbnb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech