Vďaka Bentley Bentayga Mulliner dostal luxus nový význam

  • Keď je niečo optimálne, najoptimálnejšie neexistuje. Ale ak je niečo luxusné, luxusnejšie existuje. Aspoň u Bentley určite.
1339218636bentaygamullinerfrontsilverstormdamson
Bentley
  • Keď je niečo optimálne, najoptimálnejšie neexistuje. Ale ak je niečo luxusné, luxusnejšie existuje. Aspoň u Bentley určite.

Vždy je priestor na zlepšenie, vždy je aj priestor na vytiahnutie väčšieho množstva peňazí z vreciek klientov. Ale, ak človek za peniaze dostane niečo navyše, tak prečo nie? Bentley Bentayga Mulliner je ale šialený luxusný unikát. V jeho prípade naozaj platí, že kto má nekonečnú kreditnú kartu si môže objednať takmer čokoľvek.

V celkovom kontexte auta mi príde motor ako ťažká „konfekcia“. Obyčajný šesťliter W12 s maximálnym výkonom 441 kW a 900 Nm maximálneho krútiaceho momentu dokážu aj s veľkým SUV riadne zahýbať, či skôr ho rozhýbať. Stovku zvládne za superšportových 4,1 sekundy a s maximálnou rýchlosťou 301 km/h je najrýchlejším SUV na svete (kto vie, ako by to bolo, keby sa niektorým konkurenčným SUV vyhodil obmedzovač).

To tajomne drahé a megaluxusné skrýva hlavne interiér. Exteriér je skôr decentný, aj keď precízne navrhnutý. Lak karosérie môže byť od apríla v dvoch tónoch. Exteriérovým šperkom sú 22“ kolesá s diskami s plávajúcim stredom. Ale na ručne skladaný a šperkovaný interiér zďaleka nemajú.

foto: autofans.sk/Bentley

Rušne vyšívaná koža (na výber je sedem rôznych farieb) je len začiatok. Vzadu sú dve samostatné sedadlá, medzi ktorými je vstavaná chladnička s kryštálovými pohármi. Prístrojovú dosku aj dvere zase zdobí drevená dyha (Ombre Burr Walnut). Náladové podsvietenie ponúka šesť rôznych „nálad“, pričom sa dá vytvoriť aj špeciálny efekt – na výber je 15 rôznych farieb s možnosťou nastavenia jasu vo dverách, lakťovej opierke a priestoru na nohy. Atmosféru dotvára (a aj vytvára) ozvučenie od špičkovej top high-end značky Naim. Zosilňovač má výkon 1 950 W a kŕmi až 21 reproduktorov.

foto: autofans.sk/Bentley

Počas roka je k dispozícii nezávislé kúrenie a chladenie. Zadné okná majú diaľkovo ovládané „žalúzie“ proti prehrievaniu interiéru. Ale to je len skromný začiatok. Batožinový priestor môže byť osadený piknikovou sadou (Linley Hamper) s príborom, porcelánovými šálkami… Vrcholom sú hodinky  Breitling Mulliner Tourbillon osadené zlatom (zákazníci môžu vybrať zo žltého, bieleho alebo ružového zlata). Namieste hodinových číslic sú osadené diamanty.

foto: autofans.sk/Bentley

Nuž, aj keď každý špás niečo stojí, myslím si, že v Ženeve nám z neho trošku padne sánka. Páni v bielych „pyžamách“ budú mať zase možnosť riadne míňať.

zdroj: autofans.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech