Vďaka francúzskemu startupu sa ubytuješ v luxusných hoteloch za pár eur

  • Chceš vyskúšať ubytovanie v luxusnom hoteli, no nechceš za to vyhodiť stovky eur? Tento startup ti pomôže.
collage
pexels.com/pinterest.com
  • Chceš vyskúšať ubytovanie v luxusnom hoteli, no nechceš za to vyhodiť stovky eur? Tento startup ti pomôže.

Väčšina z nás sa pri hľadaní hotelového ubytovania riadi skôr praktickou stránkou veci. Dôležitá je poloha a cena, pretože aj tak v hoteli počas dňa nie sme a v konečnom dôsledku tam iba na noc zložíme hlavu. Nájdu sa však aj takí cestovatelia, ktorí sa počas dovolenky radi naplno oddávajú komfortu a službám hotelov.

zdroj: metronic-group.com

Nie je však hotel ako hotel a všetci veľmi dobre vieme, že tie viac hviezdičkové vedia byť obrovským zážitkom. Čo však, ak na luxusné ubytovanie nemáme, no aj tak si chceme dopriať vírivku, fľašu šampanského a úchvatný pohľad z okna na svetovú metropolu? Presne na túto situáciu myslí parížsky startup DayUse. Jeho klientmi sú ľudia, ktorí si chcú vyskúšať luxusné ubytovanie za zlomok ceny. Aspoň na pár hodín počas dňa.

Princíp je jednoduchý. Mnohé hotelové izby sú počas dňa neobsadené a prázdne. Ak chce hotel ponúknuť izbu na denné použitie, bez prespania, obráti sa DayUse a ten ho zaradí do svojej ponuky. Spokojné sú tak hotely, ktoré takýmto spôsobom obsadia kapacity, ako aj hostia, ktorí majú možnosť okúsiť luxusné ubytovanie za pár eur.


Tak napríklad, chceš sa ubytovať od deviatej rána do šiestej večer v štvorhviezdičkovom hoteli TIME Oak Hotel v centre Dubaja, ktorý má k dispozícií okrem vlastného bazéna aj posilňovňu? Postačí ti len 74 dolárov, pritom za rovnaký pobyt by si za jednu noc zaplatil až 191 dolárov.

Startup DayUse spustili vo Francúzsku v roku 2010.  V jeho ponuke je momentálne viac ako 4 000 hotelov v 20 krajinách sveta. Slovensko zatiaľ chýba.

zdroj článku: dayuse.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech