Vďaka ich projektu ľudia zarábajú na míňaní elektriny v domácnosti. Investori do nich vložili 2,2 milióna eur

  • Jan Hicl a jeho tím pomáhajú domácnostiam ušetriť alebo tiež zarobiť stovky eur ročne za energie
  • Vďaka čomu sa im to darí a ako celý systém funguje?
tím Delta Green
Delta Green
  • Jan Hicl a jeho tím pomáhajú domácnostiam ušetriť alebo tiež zarobiť stovky eur ročne za energie
  • Vďaka čomu sa im to darí a ako celý systém funguje?

Začiatok každého podnikateľského príbehu je plný výziev a nečakaných zvratov. Pre Jana Hicla, produktového riaditeľa a spolumajiteľa spoločnosti Delta Green, sa cesta začala na Fakulte elektrotechniky Západočeskej univerzity v Plzni.

Po získaní prvých skúseností v produktovom manažmente v spoločnosti Socialbakers sa vydal na cestu podnikania. Spolu so svojimi partnermi založil softvér house S9Y, ktorý neskôr podporil úspech startupu InstaCover, využívaného mnohými slovenskými poisťovňami.

Na jar 2022 vstúpil do Delta Green, kde spoločne s Davidom Brožíkom, Lukášom Benešom a Prokopom Čechom začali pracovať na transformácii energetiky.

Ich cieľom je otvoriť domácnostiam a malým firmám cestu k šikovnému riadeniu spotreby elektriny a prispieť k boju proti klimatickým zmenám.

„Dlhodobo sme premýšľali nad tým, ako by sme mohli pomôcť v boji proti zmene klímy. Keď sa nám naskytla možnosť robiť tieto zmeny v Delta Green, tak sme neváhali ani sekundu. Pretože to, čo robí Delta Green, spája všetko, čo máme radi. Inovácia, nové biznisové príležitosti a práve ten boj proti klimatickým zmenám,“ hovorí Jan Hicl.

Delta Green_70
zdroj: Delta Green/Jan Hicl

Zarábanie na elektrine

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá