Vďaka inteligencii sa úspešným nestaneš, vie to aj Elon Musk

  • Istý 15-ročný chlapec chcel byť úspešný ako Elon Musk, ale necítil sa byť na to dostatočne bystrý. So svojimi obavami sa podelil na Quora. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať.
The Summit 2013
wikipedia.org
  • Istý 15-ročný chlapec chcel byť úspešný ako Elon Musk, ale necítil sa byť na to dostatočne bystrý. So svojimi obavami sa podelil na Quora. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

Na chlapcovu poznámku reagoval bývalý člen finančného tímu SpaceX, Jim Cantrell. Ten inteligenciu nepovažoval za prísadu úspechu, skôr za pomocný nástroj pri jeho dosahovaní. Úspech je podľa Cantrella založený na troch kľúčových prísadách:

  • Využi svoj talent. Každý človek má nejaký talent, ktorý mu poskytuje výhodu oproti ostatným menej talentovaným ľuďom.
  • Rob to, čo ťa baví. Vášeň je silný zdroj motivácie, ktorá ťa bude hnať vpred, kým nepredbehneš všetkých svojich konkurentov.
  • Vytváraj hodnotu. Úspech nedosiahneš tým, že si budeš robiť sám pre seba. Zamysli sa, či svojou prácou niekomu pomáhaš.

Inteligencia do zoznamu nepatrí. Môže pomôcť pri učení a napredovaní, ale nie je pre úspech kľúčová. Ak skombinuješ tri vyššie spomenuté body, úspech a peniaze prídu samé, ako dôsledok hodnoty, ktorú vytváraš.

Elon Musk potreboval inteligenciu na to, aby pochopil, ako fungujú vesmírne rakety a následne ich vylepšil. V čase, keď zakladal SpaceX, bolo veľa ľudí, ktorí rozumeli raketám a boli inteligentní, ale nikto z nich sa nestal tak úspešným ako Elon. To preto, lebo im chýbali tie dôležité prísady. Elon Musk mal so svojim tímom vášeň pre budovanie vesmírnych rakiet, boli v tom dobrí a dokonca existoval aj veľký trhový potenciál. To je ten pravý dôvod, prečo sa zo SpaceX stala spoločnosť, akú poznáme dnes.

Veľa ľudí Elona spochybňovalo. Málokto veril jeho ambíciám a snom kolonizovať Mars. Znelo to ako bláznovstvo. Vládne spoločnosti nechápali, ako nejaký súkromný podnikateľ môže len tak začať vyrábať rakety a ohovárali ho. Elon dosiahol úspech, lebo o sebe nikdy nezapochyboval. Nikdy sa nevzdal. Stále napredoval. Najdôležitejším prvkom úspechu je nezlomné odhodlanie.

Garth Stein, autor knihy Racing in the Rain napísal:

„Víťaz, šampión svoj osud prijme. Bude pokračovať aj s kolesami zaborenými od špiny. Vydá zo seba to najlepšie, aby sa udržal a postupne sa dostal späť na trať, keď to bude bezpečné. Áno, niekoľko miesť v pretekoch stratí. Áno je v nevýhode. Ale stále preteká. Stále je nažive.“

zdroj: quora.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech