Vďaka novému nástroju od Googlu už nestratíš kvalitu žiadneho obrázka

  • Máš pamäť v mobile plnú obrázkov a fotiek a už žiadne voľné miesto pre ďalšie? Google ti zvýši kapacitu štvornásobne. Ako to robí?
lg-v20_bestof-720x720
  • Máš pamäť v mobile plnú obrázkov a fotiek a už žiadne voľné miesto pre ďalšie? Google ti zvýši kapacitu štvornásobne. Ako to robí?

Google nedávno vydal novú technológiu na komprimáciu obrázkov s názvom RAISR (Rapid and Accurate Super Image Resolution – „Rýchle a presné super rozlíšenie obrazu“), ktorá má zaručiť uloženie tvojich fotografií v najvyššej kvalite ale s nízkym objemom dát. Čiže fotografia, ktorá ti teraz zaberala 4Mb ti bude v tej istej kvalite teraz zaberať len 1Mb.

Google tvrdí, že dokážu znížiť objem dát fotografie až o 75%. RAISR najprv z analyzuje nízku aj vysokú kvalitu verzie fotografie. Potom sa učí a program skúša, čo je hlavné vo väčšom obrázku a následne vytvára simuláciu s menšou verziou obrázku. V skratke, je to ako vytvorenie nového Instagramového filtra, ktorý má len oklamať tvoje oči v tom, že si myslíš, že obrázok s menším objemom dát má rovnakú kvalitu.

Foto: thenextweb.com

Túto novinku bohužiaľ nebude môcť využívať každý nadšenec smartfónov. Google spustí tento algoritmus len pre svoju sociálnu sieť Google+, kde tvrdia, že im cez servre prejde až 1 miliarda fotografií týždenne. Ak nechceš používať Google+, budeš si musieť trochu počkať. Google má v pláne uverejniť RAISR aj do ďalších aplikácií v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Zdroj článku: thenextweb.com, Zdroj prezentačného obrázku: digitaltrends.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech