Vďaka originálnej aktivite študentov sa v bratislavských uliciach začne šíriť láska!

  • Skupina študentov sa rozhodla zrealizovať projekt, ktorý má šíriť lásku a priateľstvo medzi ľuďmi. V Bratislave vzniklo 30 “Hugging Spotov”, ktoré sú náhodne umiestnené od River Parku až po Most SNP. Myšlienka je jednoduchá, ale posolstvo, ktoré nesie, je hlboké.
huggingspot
archív Bonžúr
  • Skupina študentov sa rozhodla zrealizovať projekt, ktorý má šíriť lásku a priateľstvo medzi ľuďmi. V Bratislave vzniklo 30 “Hugging Spotov”, ktoré sú náhodne umiestnené od River Parku až po Most SNP. Myšlienka je jednoduchá, ale posolstvo, ktoré nesie, je hlboké.

 “Hugging spoty” sú miesta na nábreží, ktoré majú ľudí motivovať k tomu, aby sa objímali a šírili medzi sebou lásku. V dnešnej dobe sa totiž viac pozornosti venuje negatívnym témam, ako sú nepokoje a teroristické útoky, než pozitívnym myšlienkam. Práve preto vznikol tento nápad. Aby vrátil priateľstvo a lásku do ulíc!

Foto: Bonžúr

Ako sa dá takéto špeciálne “objímacie” miesto spoznať? Stačí, keď sa budeš pozerať na chodník, keď pôjdeš po promenáde smerom od Riverparku po Most SNP. Na zemi nájdeš kruh, v ktorom je vyznačený nápis “HUGGING SPOT”. Miesto je ľahko viditeľné a je naozaj ťažké ho prehliadnuť.

Projekt je úplne prvým svojho druhu na Slovensku. Podobnou pozitívnou aktivitou síce bolo, keď skupinky ľudí chodili po meste s nápisom “FREE HUGS” a objímali ľudí, no tento nový projekt sa snaží byť trochu viac spontánny a menej silený. Na týchto spotoch sa však môžeš objímať s blízkou osobou aj s náhodným okoloidúcim podľa nálady. :)

Projekt je veľmi ekologický a berie ohľad na životné prostredie. Zaujímavý je preto najmä spôsob, akým vznikli tieto miesta. Ide o špeciálny druh reklamy, keď sa konkrétne logo alebo slogan zobrazuje na chodníky tak, že sa miesto vyčistí vysokotlakovým čističom.

Foto: archív Bonžúr

“Hugging spoty” sú teda v skutočnosti len “umyté” miesta na chodníkoch. No nie je to úžasné? Vďaka tomu reklama nešpatí okolie, nezasahuje do okolitého prostredia a najmä nie je trvalá. Po čase sa totiž chodník zašpiní a hugging spoty zmiznú. Preto treba vyjsť do ulíc čo najrýchlejšie! :)

“Celý projekt v sebe nesie krásnu myšlienku, ktorá má podporovať ľudí, aby k sebe boli navzájom milší a spontánnejší,” tvrdí študentka Zuzka, ktorá stojí za touto iniciatívou.

“Miesto od River parku po Most SNP sme si vybrali preto, lebo sem chodí množstvo ľudí relaxovať, prechádzať sa alebo len pokecať s kamarátmi k Dunaju. Hugging spoty budú pekne dotvárať atmosféru, za ktorou sem ľudia chodia,” dodáva Zuzka

A aké majú študenti plány do budúcnosti? Obyvatelia Bratislavy sa môžu čoskoro tešiť na ďalšie podobné aktivity v uliciach mesta. Študenti majú super nápady a už sa nevedia dočkať ich realizácie. Detaily si však zatiaľ nechávajú pre seba.

Ak ťa projekt osloví, môžeš túto skvelú myšlienku podporiť tak, že zverejníš fotografiu objatia na sociálnych sieťach s hashtagom #HuggingspotBA.

Zdroj: tlačová správa Bonžúr

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech