Vďaka tejto žuvačke zistíš, či máš rakovinu

  • Táto žuvačka je veľmi jedinečná. Je určená na meranie prchavých organických zlúčenín, ktoré telo produkuje, keď má rakovinu.
collagetrsdtrd
thetruthaboutcancer.com/personalcaredentistry.com
  • Táto žuvačka je veľmi jedinečná. Je určená na meranie prchavých organických zlúčenín, ktoré telo produkuje, keď má rakovinu.

Nová žuvačka by mohla spôsobiť revolúciu v spôsobe, akým testujeme rakovinu. Funguje na spôsobe analýzy výskytu príznakov ochorenia priamo v tele. Ak bude tento nápad úspešný, pacienti by už nemuseli podstupovať krvné testy alebo testy moču, hovoria odborníci na tento nápad.

Guma v podobe žuvačky pohlcuje to, čo je známe ako „prchavé látky“ v slinách počas žuvania. Následne sa analyzuje, či tie prchavé latky obsahujú rakovinové bunky.

Katherine Bazemoreová, výkonná riaditeľka spoločnosti Volatile Analysis, ktorá stojí za vývojom žuvačky na zistenie rakoviny, vysvetlila, ako sa produkujú prchavé organické látky, keď je telo napadnuté rakovinou.

Foto: personalcaredentistry.com

Tieto prchavé zlúčeniny sú jedinečné pre každý typ rakoviny. Na základe výsledkov a analýzy žuvania žuvačky, budú lekári schopní určiť, o aký typ rakoviny ide. Ako testovaciu možnosť rakoviny si vybrali práve žuvačku, lebo zostáva v ústach dlhší čas. To umožňuje zozbieraniu požadovaného množstva prchavých látok na testovanie.

Hlavný výskum rakoviny v UK, Cancer Research UK nás informuje, že v roku 2014 bolo v Spojenom kráľovstve viac ako 350 000 nových prípadov rakoviny a viac ako 160 000 úmrtí.

Z týchto dát sa dá vyčítať, že priemerne každé dve minúty je niekomu v Spojenom kráľovstve diagnostikovaná rakovina. Najčastejšie to býva rakovina prsníka, prostaty, pľúc alebo čriev. Viac ako polovica diagnostikovaných je vo veku 70 a viac rokov.

Foto: quickanddirtytips.com

Dr. Leonard Lichtenfeld, námestník hlavného lekára Americkej rakovinovej spoločnosti, pre Fox News povedal: „Počas posledných 15 rokov sa uskutočnili mnohé pokusy s rôznymi produktmi a procesmi na včasné zistenie rakoviny. Žiadne z týchto snáh, ale nevedel diagnostikovať rakovinu dostatočne v čas.“

Odborníci už predtým skúšali rôzne možnosti testovania a diagnostikovania rakoviny. Žuvačka je stále iba v testovacej fáze, takže je príliš skoro robiť unáhlené závery. Spoločnosť ale tvrdí a dúfa, že všetko pôjde podľa predpokladaných plánov a žuvačka na zisťovanie rakoviny bude pacientom dostupná v budúcom roku.

Zdroj článku: thesun.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech