Veci, ktoré by mal ráno stihnúť každý

  • Deň je krátky a ty príliš zaneprázdnený. Najmä ak máš doma tri deti, psa aj morča. Tak ako máš potom stíhať robiť niečo pred ôsmou, keď sa ledva dokážeš otočiť aby si vypol budík?
early-morning-wake-up-tips-02
elitedaily.com
  • Deň je krátky a ty príliš zaneprázdnený. Najmä ak máš doma tri deti, psa aj morča. Tak ako máš potom stíhať robiť niečo pred ôsmou, keď sa ledva dokážeš otočiť aby si vypol budík?

Patríš medzi ľudí, ktorí si odrátavajú hodiny do konca pracovnej smeny a dni do konca týždňa? Prestaň prežívať zo dňa na deň a prehodnoť svoj život. S touto krátkou rannou rutinou sa ti život zmení od základov:

 

  1. Dopraj si zdravý -aspoň sedem hodinový spánok

Tvoj mozog si oddýchne a tvoje telo sa ti poďakuje. Najnovšie štúdie dokazujú, že existuje viac ako 70 rôznych ochorení s poruchou spánku a nie len to, viac ako 69% ľudí týmito ochoreniami aj trpí. Možno to znie smiešne, no spánok je to najdôležitejšie, čo pre seba môžeš urobiť. Okrem prebytku energie sa vďaka spánku zlepší aj tvoj výzor a dokonca sa to odzrkadlí aj na tvojej váhe. Nehovoriac o množstve skvelých nápadov a o pozitívnej nálade.

Dopraj si aspoň 7 hodín spánku

foto: elitedaily.com

 

  1. Modli sa, alebo medituj

Hneď na to, ako si dopraješ poriadny spánok, začni s meditáciou. Vystrelením z postele sa ti akurát tak zatočí hlava. Dopraj svojmu telu čas na to, aby sa prebudilo. Pozitívne sa nalaď a uži si krásny deň.

 

  1. Cvič

Nemáš čas po práci cvičiť, lebo musíš robiť projekt do školy, prípadne vyzdvihnúť deti zo škôlky? Začni cvičiť ráno! Cvičením ráno (a najmä nalačno) spáliš až o polovicu viac kalórií. Je to vďaka tomu, že tvoje telo pri cvičení nalačno nečerpá energiu z krvi, ale aj priamo z tukov. Pravidelným cvičením sa zbavíš stresu a ešte budeš aj sexy.

 

  1. Daj si proteín

Donald Layman, profesor na univerzite v Illinois, odporúča ráno zjesť minimálne 30 gramov proteínu.

Príjem bielkovín v prvom rade zníži tvoju chuť na biele sacharidy. To sú sacharidy, ktoré sa nachádzajú v bielom pečive, v rožkoch a v iných veciach, z ktorých si potom tučný. Tiež nebudeš tak skoro hladný, keďže bielkoviny sa v žalúdku držia dlhšie.

Ak sa ti však nechce míňať peniaze na predražené proteínové doplnky, sprav si miesto toho na raňajky napríklad 2-3 vajíčka, alebo hocičo s tvarohom.

foto: buzzfeed.com

 

  1. Daj si studenú sprchu

Tony Robbins (istý motivačný rečník), sa každé ráno kúpe v bazéne, v ktorom má voda len 12 stupňov! A prečo by to robil?

Ponorením do studenej vody sa otúžiš, preberieš a zlepší sa ti krvný tlak. Tiež sa ti uzatvoria póry na pokožke, čo zabráni jej premastneniu a bude zdravšia (a tiež bude vyzerať mladšie).

Štúdie v roku 2007 tiež preukázali, že pravidelným sprchovaním sa v studenej vode sa ti zníži stres a budeš sa cítiť šťastnejší.

 

  1. Čítaj

Najúspešnejší ľudia prečítali každý týždeň aspoň jednu knihu. Neustále sa učili, a keďže ráno si tvoj mozog zapamätá najviac, najlepšie je čítať napríklad popri raňajkách. Ak však naozaj nemáš čas ani na to, kúp si audio knihu a počúvaj ju napríklad v aute po ceste do práce.

Ranné čítanie

foto: businessinsider.com

 

  1. Opakuj si svoje ciele

Všetky tvoje životné ciele by si si mal napísať a každé ráno znova a znova prečítať. Ak ich budeš čítať denne, budeš nad nimi aj denne rozmýšlať.

 

  1. To najhoršie sprav ako prvé

Na začiatku dňa má tvoje telo najviac energie. Neodkladaj to na večer. Večer totiž prídeš vyčerpaný domov a nebudeš vedieť, čo skôr. Nič sa ti nebude chcieť a tak to odložíš na zajtra – a kolotoč sa opakuje. Tvoja mantra preto znie: Vždy rob prvé to, na čo sa tešíš najmenej.

Následne na to, ako spravíš všetkých týchto 8 vecí, je už úplne jedno, čo budeš robiť zvyšok dňa. Svoje povinnosti si si splnil a seba si položil na prvé miesto.

Skvelé ráno

foto: elitedaily.com

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech