Vedci pretvorili známe historické osobnosti do úžasnej reálnej podoby. Takto v skutočnosti vyzerala prekrásna Nefertiti

  • Keď sa pozrieme na vizuálne historické záznamy tých najznámejších osobností, len ťažko si dokážeme predstaviť, ako títo ľudia vyzerali v skutočnosti.
historical-faces-reconstructed-5b1a7848282d7__700
Expedition Unknown
  • Keď sa pozrieme na vizuálne historické záznamy tých najznámejších osobností, len ťažko si dokážeme predstaviť, ako títo ľudia vyzerali v skutočnosti.

Obrazy, ktoré sa zachovali z dôb minulých, môžu byť trochu mätúce. Aj napriek tomu, že v každej dobe sa našli šikovní umelci, ktorí vyhotovovali portréty dôležitých panovníkov, vždy boli tieto obrazy trochu zavádzajúce, pretože im chýbali detaily. A navyše, u nás v redakcii síce dokážeme doceniť hodnotu umenia, avšak vernosti fotografie sa zrejme žiadne historické dielo nevyrovná.

Vďaka modernej technológii sa však môžeme priblížiť histórii viac, ako kedykoľvek predtým. Rekonštrukcie tvárí známych historických osobností tak v súčasnosti nie sú nič, čo by sme nemohli ľahko dosiahnuť.

Henrich IV.

Henrich IV. bol kráľom Francúzska medzi rokmi 1589 až 1610. Jeho život bol ukončený atentátom, ktorý zosnoval fanatický katolík. Henry IV. bol kráľ, ktorého mali poddaní skutočne radi, pretože bol známy tým, že sa zaoberal potrebami obyčajného ľudu.

Ava

Ava je žena, ktorá pochádza z doby bronzovej. Zomrela pred viac než 3 700 rokmi, no zaujímavosťou je, že sa našla vo veľmi netradičnom hrobe. Miesto pre jej večný odpočinok bolo umiestnené v tvrdej skale, čo znamená, že bola z nejakého dôvodu výnimočná.

Meritamun

Meritamun je 2-tisíc rokov stará múmia, ktorú vedci pretvorili do súčasnej podoby za pomoci jej lebky a moderných technológií. V čase svojej smrti mala niečo medzi 18. a 25. rokom života. Trpela chudokrvnosťou, no vedcom sa žiaľ nikdy nepodarilo zistiť príčinu jej smrti, keďže zbytok jej tela sa nenašiel.

500-ročný Dublinčan

Archeológom sa v roku 2014 podarilo nájsť niekoľko tiel na území Dublinu, ktoré sa dočkali svojej smrti zhruba pred 500 rokmi. Podrobnou analýzou prišli na to, že detstve trpeli podvýživou a celý život boli nútení tvrdo pracovať, čo naznačuje, že pochádzali z chudobných pomerov. Jedna z lebiek sa zachovala najviac a práve tá patrila 500-ročnému Dublinčanovi.

Mikuláš Kopernik

Mikuláš Kopernik bol poľský astronóm, ktorý zostrojil netradičný model vesmíru. Teda aspoň na vtedajšie pomery, kedže do jeho stredu umiestnil Slnko a nie Zem. Bol jedným z najmúdrejších ľudí renesancie a zomrel vo veku 70 rokov.

Johann Sebastian Bach

Barokový muzikant a skladateľ Johann Sebastian Bach je považovaný za jedného z najväčších hudobných géniov všetkých čias. Zomrel vo veku 65 rokov a zanechal za sebou ohromné množstvo úžasnej hudby, ktorá sa dodnes teší veľkému uznaniu.

Ranný neolitický muž zo Stonehenge

Rekonštrukcia neolitického muža je založená na pozostatkoch dospelého muža, ktoré boli objavené v anglickom Winterbourne Stoke. Muž mal v čase svojej smrti 40 rokov a umrel pred 5 500 rokmi. To znamená, že bol o 500 rokov starší ako Stonehenge.

Tutanchamonova biologická matka, Nefertiti

Testy DNA odhalili, že matka Tutanchamona bola kráľovná Nefertiti, ktorá bola zároveň sestrou jeho otca. Tá je často označovaná za synonymum krásy.

Stredoveká slúžka z Edinburghu

Táto dáma je jedným zo 400 ľudí, ktorí boli exhumovaní z cintorína na pozemku kostola South Leith Parish. Ten bol zničený kvôli výstavbe dráhy pre električky. Zomrela pravdepodobne v 16. storočí, kedy mala 25 až 35 rokov.

Kráľ Róbert I.

Kráľ Róbert I. vládol Škótsku od roku 1306 až do jeho smrti v roku 1329. Okrem toho, že bol významným panovníkom, bol známy aj ako udatný bojovník. Róbert I. viedol vojnu proti Anglicku, v ktorej sa bojovalo za škótsku nezávislosť, čo sa mu v konečnom dôsledku aj podarilo. Až do dnešného dňa je považovaný za škótskeho hrdinu.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK