Vedci vymysleli bionickú šošovku, ktorá by v mohla budúcnosti úplne nahradiť klasické okuliare

  • Trendom posledných rokov je nahradzovať okuliare kontaktnými šošovkami. Tie sa však čoskoro môžu kompletne zmeniť a okuliare by sa tak v budúcnosti stali zbytočnými.
youtu.be-iQN-vCslKCY (2)
youtube.com
  • Trendom posledných rokov je nahradzovať okuliare kontaktnými šošovkami. Tie sa však čoskoro môžu kompletne zmeniť a okuliare by sa tak v budúcnosti stali zbytočnými.

Nové technológie v oblasti medicíny a zdravia ponúkajú možnosť realizácie v smeroch, o ktorých sme v minulosti len snívali či videli vo filmoch. Najnovší vynález prichádza z rúk kanadského lekára Gartha Webba, ktorý spolu so svojím tímom The Ocumentics vymyslel bionickú šošovku. Táto šošovka by tak dokázala natrvalo vyriešiť problém so zlým zrakom, dokonca by pacientov zrak zlepšila až trojnásobne.

Bionická šošovka bola prvýkrát predstavená začiatkom tohto roka na chirurgickej konferencii, kde The Ocumentics predstavili šošovku po viac ako osemročnom výskume. Ten stal približne tri milióny dolárov a zahŕňal nielen investíciu do výskumu, ale aj pacientov a ďalšie testy. Doktor Webb sa vyjadril, že samotný bezbolestný zákrok, pri ktorom sa implantuje bionická šošovka, by nemal trvať viac ako 8 minút. Takáto procedúra by sa dala vykonať na každom človeku.

Rozdiel medzi klasickou kontaktnou šošovkou a bionickou šošovkou je ten že, bionická šošovka priľne k očnej šošovke natrvalo a pacient tak okamžite po operácii vidí zlepšenie.

Tento spôsob operácie by tak mohol znamenať aj prelom v oblasti liečby šedého zákalu. Okrem iného je samotný zákrok bezbolestný a veľmi bezpečný.

Podľa slov doktora Webba by mohli byť bionické šošovky k dispozícii už začiatkom budúceho roka, je však potrebné vykonať ešte dodatočné testy.

zdroj: inhabitat.comocumetics.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech