Vedci zistili, že pivné pupky zvyšujú riziko koronavírusu. Obezita je tiež dôvodom vysokého počtu úmrtí

  • Pivným pupkom sa hrdí takmer každý Slovák
  • Najnovší prieskum však našiel nepríjemnú spojitosť medzi obezitou a koronavírusom
pjimage (84)
Unsplash/Ehimetalor Akhere Unsplash/Mufid Majnun
  • Pivným pupkom sa hrdí takmer každý Slovák
  • Najnovší prieskum však našiel nepríjemnú spojitosť medzi obezitou a koronavírusom

Najnovšie výskumy ukazujú, že pivné pupky zvyšujú riziko vzniku koronavírusu s vážnym priebehom až o 75 percent. Vedci teda žiadajú, aby lekári dôsledne pozorovali pacientov, ktorých prednosťou je veľké brucho.

Štúdia však zároveň zistila, že telesný tuk meraný indexom telesnej hodnoty nemá vplyv na priebeh ochorenia. Lekári v Taliansku sa pozreli na záznamy 215 pacientov hospitalizovaných s covidom. Zmerali ich BMI a obvod pása. Ukázalo sa, že pacienti s vyššími číslami trpeli závažnejšou infekciou.

zdroj: Unsplash/Siora Photography

Jednoznačný dôvod množstva úmrtí

Pri výskume sa používalo röntgenové skóre, ktoré bolo vyššie v prípade ľudí s obezitou. Skvelým príkladom tejto štúdie je napríklad predseda vlády Spojeného kráľovstva Boris Johnson, ktorý sa minulý rok priznal, že bojuje s obezitou.

Minulý rok taktiež bojoval s koronavírusom. Jeho priebeh nebol jednoduchý a Johnson sa liečil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Práve jeho obezita mohla byť dôvodom vážneho priebehu ochorenia. 

Zvyšujúca sa úroveň obezity v Spojenom kráľovstve tak bola označená za významnú príčinu vysokého počtu obetí koronavírusu. Tieto zistenia, s ktorými prišiel web Telegraph, boli predstavené na Európskom kongrese o obezite.

Zdroj: Telegraph

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech