Vedel by si si na Slovensku predstaviť sobáš cez internet? V New Yorku to je realita

  • Obyvatelia štátu môžu žiadať o povolenie na sobáš na diaľku
  • New York nie je prvé miesto, kde sa ľudia môžu sobášiť cez internet
svadba
Youtube/Top Zia Tube
  • Obyvatelia štátu môžu žiadať o povolenie na sobáš na diaľku
  • New York nie je prvé miesto, kde sa ľudia môžu sobášiť cez internet

eGuvernér amerického štátu New York Andrew Cuomo podpísal nariadenie, ktoré povoľuje svadby prostredníctvom internetu. Obyvatelia štátu tak môžu žiadať o povolenie na sobáš na diaľku a úradníci môžu oddávať ľudí online. Teraz už páry „nemajú výhovorku“ na to, aby sa nezosobášili, zažartoval pri oznámení opatrenia guvernér.

Svadby cez internet schválili v štáte po tom, čo tam predĺžili opatrenia na spomalenie šírenia nového koronavírusu, vrátane obmedzenia pohybu, do 15. mája. New York je najhoršie zasiahnutým štátom v USA – podľa dát Johns Hopkins University tu už potvrdili 248 417 prípadov nákazy a zaznamenali 18 298 úmrtí.

Rozhodnutie o online svadbách si na internete vyslúžilo zmiešané reakcie. Niektorí používatelia spochybnili, prečo by sa páry sobášili bez prítomnosti ich rodín a priateľov, ďalší zase skritizovali Cuoma, že nerieši iné záležitosti, a iní zase podotkli, že sobáš počas pandémie má aj praktické výhody, napríklad, že manželia môžu zdieľať zdravotné poistenie.

New York nie je prvé miesto, kde sa ľudia môžu sobášiť cez internet. K podobnému kroku pristúpili napríklad už aj Spojené arabské emiráty, kde ministerstvo spravodlivosti vytvorilo špeciálnu webstránku, na ktorej snúbenci môžu podať potrebné dokumenty na sobáš. Následne sa môžu zosobášiť prostredníctvom videokonferencie. V americkom štáte Ohio si zase môžu páry zažiadať na internete o povolenie na svadbu. Informácie pochádzajú z webstránok BBC, coronavirus.jhu.edu a archívu agentúry SITA.

Zdroje: BBC, SITA, coronavirus.jhu.edu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech