Vedel si, že Bratislava má ako jediné mesto na Slovensku aj svojho nočného primátora? Je ním tento muž

  • Od októbra minulého roku sa môže Bratislava pochváliť nočným primátorom
  • Zaujímavosťou je, že svoju prácu robí najmä cez deň
Unsplash/Alex Harmuth Screenshot/Instagram/Martin Královič
  • Od októbra minulého roku sa môže Bratislava pochváliť nočným primátorom
  • Zaujímavosťou je, že svoju prácu robí najmä cez deň

Jedným z hlavných cieľov bratislavského primátora Matúša Valla bolo zvýšenie bezpečnosti obyvateľov. Vznik funkcie nočného primátora avizovalo vedenie magistrátu po mnohých násilných udalostiach, ktoré sa v Bratislave odohrali. 

Aj napriek tom, že kvôli pandémii sú všetky podniky zatvorené, funkcia nočného primátora je už od októbra obsadená. Je ním bezpečnostný manažér Martin Královič. „Aktuálne je táto agenda utlmená, nakoľko platí zákaz vychádzania a podniky sú zavreté. Intenzívne však rieši rozvoj mestskej polície, ktorá je kľúčovým aktérom v nočnom živote, rovnako ako v agende bezpečnosti,“ povedala pre Bratislavské noviny hovorkyňa mesta Katarína Rajčanová. 

Konflikty riešiť nemusí

Úlohou nočného primátora nie je chodiť v noci po meste a sledovať dianie v uliciach, ale pomáhať pri organizovaní práce polície. Matúš Vallo hovorí, že by mal taktiež pripravovať opatrenia, nariadenia a procesy na to, aby sa zástupcovia zložiek mestskej polície mali na koho obrátiť.

Pribudlo viac ako 100 úmrtí na COVID-19. Lekári predstavili ich plán opatrení v boji s pandémiou

„Je jasné, že má poznať nočný život, ale gro jeho práce je cez deň, on nebude ten, ktorý bude riešiť konflikty v noci, jeho úlohou bude ním zavedenými procesmi takýmto konfliktom predchádzať,“ povedal Vallo ešte minulý rok pre Bratislavské noviny

Nočný primátor Martin Královič sa na magistrát dostal z firmy PS Events, ktorá stojí za viacerými podujatiami. Vo firme pôsobil na pozícii bezpečnostného manažéra. Zodpovedný bol napríklad za bezpečnosť na protestoch Za Slušné Slovensko, no taktiež šéfoval 10 rokov dobrovoľníkom na festivale Pohoda. Bol súčasťou festivalu Uprising, Viedenského maratónu a MS v hokeji. 

Zdroj: Bratislavské Noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK