Véghovo tričko zo zápasu storočia sa dostalo do dražby. Cena ťa prekvapí

  • Portál Ľudiaľuďom.sk vydražil Véghovo tričko za niekoľko stoviek eur
  • Výťažok z predaja pôjde na pomoc zdravotne znevýhodneným
  • Do podobných aukcií sa zapojili aj iní slovenskí športovci ako napríklad Marek Hamšík či Ľubomír Višňovský
TASR
TASR
  • Portál Ľudiaľuďom.sk vydražil Véghovo tričko za niekoľko stoviek eur
  • Výťažok z predaja pôjde na pomoc zdravotne znevýhodneným
  • Do podobných aukcií sa zapojili aj iní slovenskí športovci ako napríklad Marek Hamšík či Ľubomír Višňovský

Charitatívny portál Ľudiaľuďom.sk vydražil tričko víťaza „Zápasu storočia“ Attilu Végha. Tričko aj s podpisom zápasníka MMA sa do aukcie dostalo 26. novembra s vyvolávacou cenou 65 eur. Jeho nový majiteľ Jiří Šimek ho získal za 450 eur.

Aj takýmto spôsobom výherca aukcie podporil zdravotne znevýhodnených, a to konkrétne OZ Krehkí bojovníci a projekt PomôžemTi.sk. Víťaz aukcie porazil druhú najvyššiu ponuku o 50 eur, tretia sa vyšplhala na 310 eur.

TRIČKO OD VÍŤAZA ZÁPASU STOROČIA – ATTILU VÉGHAProstredníctvom nášho aukčného portálu máte možnosť získať podpísané…

Gepostet von ľudiaľuďom.sk am Montag, 9. Dezember 2019

„Na rozdiel od bojovníkov MMA pacienti s onkologickým ochorením či inou vážnou diagnózou a ich najbližší, nastupujú na svoj zápas úplne nepripravení a najmä, tento zápas neskončí po troch alebo piatich 5-minútových kolách. Často sa jedná o zápas trvajúci niekoľko mesiacov, rokov, prípadne do konca života. Hoci sa obrovskou silou a bojovnosťou môžu porovnávať s MMA bojovníkmi, v dôsledku mnohých nečakaných prekážok súvisiacich napr. s limitovanými financiami či zmenou sociálneho statusu, sa stávajú zraniteľnejšími, krehkejšími než ostatní – sú to ‚krehkí’ bojovníci,“ približuje každodenný zápas ľudí trpiacich vážnymi ochoreniami zástupca OZ Krehkí bojovníci vo svojej aukcii.

Viac čítaj TU>>MMA zápasník Attila Végh sa dočká veľkej pocty. Dokumentárny film o jeho živote by sa mohol stať kasovým trhákom

zdroj: Attila Végh (TASR)

Hamšík aj slovenskí hokejisti

Attila Végh nie je ani zďaleka jediný slovenský športovec, ktorý sa zapojil do charitatívnej aukcie. Marekovi Hamšíkovi sa v roku 2017 podarilo vydražiť jeho dresy, kopačky, neapolské kapitánske pásky, ale aj dresy jeho spoluhráčov Pepeho Reinu, Joseho Callejona, Lorenza Insigneho a Driesa Mertensa za 22 150 eur. Peniaze putovali na jeho detskú futbalovú školu Jupie FŠMH.

Viac čítaj TU>>Attila Végh sa v priamom prenose nepomýlil, „spln sa mi senil“ využil ako šikovný marketing

zdroj: Marek Hamšík (Flickr, Ajith Kumar)

Do charitatívnej aukcie Hokejové srdce, ktorá prebiehala v roku 2016 pre slovenského futablistu Mariána Čišovského sa zapojil aj Višňovský, jeho dres nadobudol hodnotu 3700 eur.

Zdroje: Ľudiaľuďom.sk, MarekHamšík, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie