Veľká akcia NAKA: V putách skončilo 11 ľudí

  • NAKA zasahovala na viacerých miestach v Bratislavskom kraji
  • Zásah má súvisieť s ekonomickou trestnou činnosťou
  • Akcia nadväzuje na už zrealizovanú akciu s názvom JURGIUM z januára 2023
Na snímke príslušníci NAKA
Startitup
  • NAKA zasahovala na viacerých miestach v Bratislavskom kraji
  • Zásah má súvisieť s ekonomickou trestnou činnosťou
  • Akcia nadväzuje na už zrealizovanú akciu s názvom JURGIUM z januára 2023

Elitní policajti NAKA zasahujú od skorého rána na viacerých miestach Slovenska. Podľa informácií Startitup policajti aktuálne robia domové prehliadky bytových aj nebytových priestorov a zadržali niekoľko osôb.

Príslušníci NAKA podľa informácií Startitup zamerali akciu na ľudí, ktorí obchodovali s pohonnými hmotami. Zdroje z prostredia polície hovoria o tom, že v putách skončilo približne desať ľudí. 

„Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonávajú od skorých ranných hodín policajnú akciu s krycím názvom Absconditus v Bratislavskom a Nitrianskom kraji, v rámci ktorej vykonali viaceré domové prehliadky a prehliadky nebytových priestorov. Policajti zadržali 11 podozrivých osôb z majetkovej a ekonomickej trestnej činnosti,“ povedala pre Startitup hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Akcia nadväzuje na už zrealizovanú akciu s názvom JURGIUM z januára 2023.  

Akcia NAKA z januára súvisela s daňovou trestnou činnosti a s tým súvisiacu legalizáciu výnosov z trestnej činnosti. V putách skončilo 13 ľudí.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie 15 fyzickým a siedmim právnickým osobám. V rámci akcie sú na území západného Slovenska vykonávané zaisťovacie a ďalšie procesné úkony, preto v tejto chvíli zatiaľ nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ informovali vo svojom stanovisku v súvislosti s akciou JURIGUM. 

Medzi obvinenými je aj majiteľ spoločnosti Jurki Martin Jurkovič a tiež ďalší majitelia spoločností, ktoré sa venujú obchodu s pohonnými hmotami. 

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie videá

Trendové videá