Veľká zmena: Premiér Slovenskej republiky má konečne hovorkyňu. Matovič si vystačil aj sám

  • Dočkali sme sa! Eduard Heger má svojho oficiálneho hovorcu
  • Hovorkyňou premiéra SR sa stala tvár televízie Markíza, predtým RTVS, Ľubica Janíková
TV Markíza, Unsplash/Arthur Miranda
  • Dočkali sme sa! Eduard Heger má svojho oficiálneho hovorcu
  • Hovorkyňou premiéra SR sa stala tvár televízie Markíza, predtým RTVS, Ľubica Janíková

OĽaNO so sebou do vlády prinieslo mnoho nezvyčajností. Tlačové konferencie začínali s výrazným omeškaním, to, čo bolo na tlačovej konferencii povedané sa veľakrát neocitlo v zbierke zákonov a netradičný bol aj spôsob komunikácie premiéra SR s verejnosťou. Premiér Igor Matovič totižto nemal žiadneho hovorcu. So zmenou na kresle premiéra prichádza veľká novinka. Eduard Heger má oficiálnu hovorkyňu. 

Novou hovorkyňou premiéra Hegera (OĽaNO) bude bývalá moderátorka televízie Markíza Ľubica Janíková. Pre agentúru SITA to potvrdil tlačový odbor Úradu vlády SR. Ako prvý o tom informoval spravodajský portál aktuality.sk.

Ženská karta

Janíková v televízií Markíza pôsobila od roku 2016 ako redaktorka Televíznych novín a moderátorka Ranných Televíznych novín. Podľa portálu televízie Markíza predtým osem rokov pracovala v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS). V médiách však pôsobila aj predtým. Ešte počas štúdia na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre pracovala v rádiu Max, Fun Rádiu, neskôr v Europe 2 a aj v rádiu Anténa Rock.

Úrad vlády SR vo štvrtok 22. apríla oznámil, že novou poverenou riaditeľkou Tlačového a informačného odboru ÚV SR bude dlhoročná novinárka a vyučujúca na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Simona Mikušová. Komunikačný tím sa posilní aj o Agátu Stanekovú a Luciu Ježekovú Havlíkovú. Tie majú tiež dlhoročné skúsenosti v práci s médiami.

Nekonvečný Matovič

Ako informuje Denník N, Igor Matovič si počas svojho pôsobenia hovorcu nenašiel. Ponuku odmietol aj Pavol Kalinský, ktorý ale pomáhal bývalému premiérovi Matovičovi s komunikácou s novinármi. Igor Matovič sa do funkcie hovorkyne pokúšal „zlákať“ aj bývalú účastníčku Superstar Dominiku Starú. Ani táto misia nebola úspešná. 

,)

Posted by Igor Matovic on Monday, April 19, 2021

„Hovorca“ Igora Matoviča, teda samotný Igor Matovič, sa „preslávil“ aj svojimi štipľavými a dramatickými statusmi, ktorými informoval širokú verejnosť, respektíve verejnosť, ktorá ho na sociálnej sieti sledovala, o rôznych udalostiach – niekedy to boli informácie zo súkromia, inokedy informácie štátneho charakteru. Ako informuje Denník N, Igor Matovič si statusy písal väčšinou sám. 

Zdroje: SITA, Aktuality.sk, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech