Veľké kontroly cez Veľkú noc: Polícia bude na hraniciach odchytávať všetky autá smerujúce na Slovensko

  • Kontroly na hraniciach potrvajú od 1. do 5. apríla
  • Polícia sa chce zamerať najmä na vodičov pod vplyvom
policia, pendleri, hranice
TASR/František Iván
  • Kontroly na hraniciach potrvajú od 1. do 5. apríla
  • Polícia sa chce zamerať najmä na vodičov pod vplyvom

Počas sviatkov sa priprav na kolóny na hraniciach smerom na Slovensko. Policajti budú počas veľkonočných sviatkov kontrolovať všetky autá, vozidlá hromadnej dopravy a peších, ktorí budú prichádzať na územie Slovenska.

Pozor budú dávať aj na dodržiavanie karanténnych povinností a dodržiavanie obmedzenia pohybu a pobytu zákazom vychádzania po vstupe na územie Slovenska cez hraničné priechody.

Od 1. apríla sa uvoľnia niektoré opatrenia, veriaci môžu navštíviť kostol pod jednou podmienkou

Tieto kontroly budú nepretržite na všetkých otvorených hraničných priechodoch. Policajti budú monitorovať aj uzavreté hraničné priechody. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Opatrenia počas veľkonočných sviatkov začnú platiť od štvrtka 1. apríla a potrvajú do pondelka 5. apríla do polnoci.

Od štvrtka 1. apríla do pondelka 5. apríla budú policajti prísnejšie kontrolovať aj hranice medzi okresmi. Zvýšia intenzitu kontrol najmä v takzvaných čiernych okresoch. Do opatrení nasadia policajtov v uniformách aj v civilnom oblečení. Pomáhať im budú aj príslušníci Ozbrojených síl SR. Počas Veľkej noci bude polícia klásť dôraz aj na dopravné kontroly a „snahu eliminovať čo najviac vodičov pod vplyvom alkoholu či inej návykovej látky z cestnej premávky“.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK