Veľké zmeny v Exponey. Spoluzakladateľ Jožo Kovač odchádza na akademickú pôdu

  • Multimiliónový startup Exponea čakajú veľké zmeny
  • Technologický vizionár Jožo Kovač, ktorý stál pri jeho zrode, sa rozhodol firmu opustiť
  • Presedlá do pozície vyučujúceho na Slovenskej technickej univerzite
collage
LinkedIn/Učiteľské Noviny
  • Multimiliónový startup Exponea čakajú veľké zmeny
  • Technologický vizionár Jožo Kovač, ktorý stál pri jeho zrode, sa rozhodol firmu opustiť
  • Presedlá do pozície vyučujúceho na Slovenskej technickej univerzite

Jeden z našich najúspešnejších startupov, Exponea (marketingový nástroj na spracovanie veľkého množstva dát), spojí sily s vysokoškolákmi a na Fakulte informatiky a informačných technológií na STU tak vytvoria inovačné laboratórium, vďaka ktorému sa univerzita posunie o krok bližšie k svetovým špičkám (je treťou najlepšou spomedzi tých našich slovenských).

Jedným z hlavných aktérov tohto projektu bude Jožo Kovač, jeden zo zakladateľov mimoriadne úspešného startupu Exponea. Naďalej zostane v startupe ako akcionár a poradca. Informácie dnes priniesol Forbes.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Facebook/HubHub

Na svojom Facebooku Kovač napísal: „Budúcnosť príde a je na nás, akí aktívni budeme pri jej vytváraní. Zodpovednosť za budúcnosť môže znamenať aj vybočiť zo zabehaných koľají a naštartovať niečoho nové. Odišiel som z Exponea a trávim svoje dni v novom AGI labe na FIIT STU. Príďte ma niekedy pozrieť, možno spolu niečo skvelé vymyslíme. Isté je len jedno: veľa nového sa naučíme a hlavne o nás samých. #forbetterfuture#change#unleashthepotential

Podľa reakcií, s ktorými sa pod týmto príspevkom roztrhlo vrece je jasné, že už teraz má projekt veľa fanúšikov.

V roku 2017 dosiahli tržby startupu bezmála 3,2 milióna eur a vzhľadom na svoj rýchly rozvoj sa od nej študenti rozhodne majú čo učiť. Podľa informácií Forbesu náklady na fungovanie spomínaného laboratória nie sú zatiaľ vyčíslené, no z väčšej časti má jeho chod financovať Exponea.

„Máme víziu vytvoriť globálnu multimiliardovú firmu a zároveň budúcu generáciu podnikateľov, ktorí budú pokračovať v našich šľapajach. Potrebujeme však na to dostatok kvalitných ľudí. Nechceme sa zmieriť s tým, že naši najtalentovanejší študenti odchádzajú do zahraničia a ak doterajšie iniciatívy na ich udržanie nestačia, potrebujeme vybudovať niečo nové,“ povedal CEO Exponey Peter Irikovský.

Zdroj: Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech