Veľký prehľad zmrzlinární, ktoré ti ju prinesú až domov. Toto sú tie najlepšie, čo máme v Bratislave, Piešťanoch a Žiline

  • Ostaň doma a objednaj si svoj nanuk alebo zmrzlinu
  • Prinášame ti prehľad najlepších aj mimo hlavného mesta
zmrzka
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/Marinela
  • Ostaň doma a objednaj si svoj nanuk alebo zmrzlinu
  • Prinášame ti prehľad najlepších aj mimo hlavného mesta

Ak si sa už pomaly začínal zaujímať na webe o recepty na po domácky vyrobenú zmrzlinu, nezúfaj. Radšej peč chlieb, zmrzka vie prísť k tebe. A to presne tá remeselná, kvôli ktorej leto stojí za to. V Bratislave, Žiline či Piešťanoch sme našli také, ktoré ti ju prinesú až domov. Stačí zdvihnúť telefón a do pár desiatok minút ju máš doma.

Zmrzka v termoske je také retro. Možno aj ty ešte pochádzaš z generácie, keď sa v nedeľu chodilo do mesta na pár kopčekov vanilkovej, citrónovej a čokoládovej a rýchlo sme s ňou utekali domov. Mama vytiahla sklenené misky alebo poháre z hrubého skla na stopke a sviatočný dezert bol na svete.

Dnes to je niečo podobné. Akurát ti zmrzlinu prinesú v špeciálnom balení a ty si nevyberáš priamo na mieste, ale telefonicky diktuješ objednávku. Väčšinou si však vyberáš zo známej ponuky, pretože aj takouto kúpou pomáhaš svojej obľúbenej prevádzke prežiť koronakrízu.

zdroj: Marinela

Prečo niektorí áno a iní zase nie?

Obvolali sme niekoľko bratislavských aj iných slovenských zmrzlinární a všetkým sme položili tú istú otázku – či sa postavia svoj dočasný biznis plán na rozvoze zmrzliny k zákazníkom až pred dvere. Len málo z opýtaných zvolilo túto taktiku. Všetkých však spája jediné. Rozhorčenie zo vzniknutej situácie a trápenie z neurčitej budúcnosti.

Viete, my máme dve prevádzky v Starom meste a sú zatvorené. Rozvoz robiť nebudeme, nepridávame do zmrzliny žiadne konzervanty, preto sa bojíme, že by sa prevozom znížila kvalita,“ vysvetľuje majiteľ známej bratislavskej Arthur Gelato. Krízu nejak prečkáme, dôležité pre neho je to, aby sme boli zdraví.

Žiadna z prevádzok teraz z nariadení vlády a ÚVZSR fungovať nemôže. Ak sa dá, prichádzajú na rad alternatívy. Opatrenia sa mnohých existenčne dotýkajú a tak museli svoj food-biznis posunúť ráznejšie vpred a zariskovať.

Pristúpili sme k objednávkam nanukov online, prostredníctvom nášho Facebooku a Instagramu. Nanuky majú oproti kopčekovej zmrzline jednu výhodu a to tú, že sa uskladňujú v rovnakej teplote akú majú zákazníci aj doma v mrazničke,“ hovorí Daniela Vunhu, majiteľka nanukárne Marinela z Blumentálskej ulice v Bratislave.

Okrem nich sa pre donášku svojej zmrzky rozhodli ďalšie tieto slovenské prevádzky. Prinášame ti zoznam.

Koun Gelato, Bratislava

Toto je letná klasika. Ospievaná všetkými možnými aj nemožnými. Chvály o Barbare, ktorá prišla Bratislavčanom robiť zmrzlinu priamo z talianskej zmrzlinovej univerzity, kde sa remeselnú zmrzlinu naučila miešať bravúrne. Potom prišli ocenenia, rebríčky, úspechy a rady pred jej zmrzlinárňou, ktorá sa z Panskej presunula na Paulínyho. Túto adresu však už netreba nikomu špeciálne predstavovať.

Už niekoľko dní si môžeš z Kounu zmrzlinu objednať telefonicky podľa aktuálnej dennej ponuky a domov ti ju privezie zmrzlinárske auto. Alebo je tu ďalšia možnosť. Zavoláš, objednáš a vyzdvihneš priamo v zmrzlinárni medzi 14.00 a 16.00 hodinou. Na výber máš 4 varianty boxov. Rozvoz ti Koun ponúka aj do vzdialenejších bratislavských častí a teda aj do Devínskej Novej Vsi, Vajnor či Čunova.

Marinela, Bratislava

Marinela je nanukáreň, ktorá má okrem prevádzke na Blumentálskej ešte jednu na Panenskej. Rozhodli sa pre donášku, pretože ich k tomu donútila existenčná koronakríza. A v podstate, prečo nie? Nanuk predsa stojí v mraziacom boxe v obchode dlho a vydrží. Tento sa však líši ingredienciami, sú totiž prírodné.

Chuť aj kvalita našich produktov ostávajú rovnaké, aj keď si ich maškrtníci vychutnajú v bezpečí doma,“ hovorí pre Startitup Daniela a dodáva, že claim #domacenanuky v čase korony vymenili za #nanukynadoma.

Online objednávky si zákazníci vyzdvihujú v okienku na Blumentálskej v určených časoch alebo im ich z Marinely privezú podľa dohody. Minimálna objednávka tu neexistuje, nanuky sa balia do špeciálnych termoboxov, ktoré sú určené na prenos nanukov. V nich vydržia nanuky pol hodiny cesty.

zdroj: Marinela

Timi Amo Gelato and Coffee, Bratislava

Túto zmrzlináreň poznáš, ak si Ružinovčan. Chýry o nej sa však už dostali aj do iných mestských častí a teraz môžeš ich zmrzku otestovať aj doma. Svoje pôsobisko už posunuli aj do Rovinky, takže keď celé COVID-19 šialenstvo pominie, určite ich utekaj ochutnať, ak si tak doposiaľ nespravil.

V rámci hesla: Ak nepríde Mohamed k hore, príde hora k Mohamedovi, sa rozhodli zmrzlinári z Ti Amo Gelato pristúpiť k donáške domov. Objednávaj cez online, od pondelku do štvrtku a v piatok a sobotu ti zmrzlina príde až ku dverám. Aktuálnu ponuku nájdeš na Instagrame.

View this post on Instagram

!!! ROZVOZ ZMRZLINY !!! Ak nepríde Mohamed k hore, príde hora k Mohamedovi. A má sa na čo tešiť!  Objednávky prijímame v dňoch: každý pondelok, utorok, streda,štvrtok- formou e-mailu na [email protected] a telefonicky na čísle:‪ 0944 290 101‬ Príchute: dozviete sa aktuálne príchute vždy v príspevku na facebooku či instagrame na príslušný týždeň Donáška – Bratislava: každý piatok Donáška – okolie BA (Rovinka, Dun. Lužná, Miloslavov, Hviezdoslavov, Kvetoslavov, Šamorín, Most pri BA): každá sobota Osobný odber: Ružinov, ‪Rumančekova 15, Bratislava – každý‬ stvrtok od ‪12.00-18.00‬ Ponuka: * Belgická čokoláda * Vanilka * Slaný karamel * Arašidový nugát * Perník s čokoládou a jahodami * Pistácia (vegan) * Citrón + zázvor sorbet * Lesné plody sorbet Cena za 400 g balenie: 6,40 Eur ( kelimok 1 príchuť)  Cena za 500 g balenie: 8 Eur ( termobox 2 príchute max ) Cena za 1000 g balenie: 16 Eur ( termobox 4 príchute max ) Doprava: ZDARMA Podmienkou donášky je min. odber v ‪hodnote 10 Eur‬. Pri osobnom odbere je možná objednávka od 1 balenia. Platba: kartou Pokyny: na adresu: [email protected] zašlite e-mail s objednávkou a špecifikáciou balenia a príchute, vašou adresou a telefonickým kontaktom a súhlasom so spracovaním osobných údajov pre účely danej objednávky. Objednávku Vám písomne potvrdíme a upresníme termín dodania.  Za každú jednu objednávku zo ❤️ ďakujeme, úprimne nám pomôže "prežiť" v tejto nielen pre nás neľahkej situácii. Ale veríme, že SPOLU TO ZVLÁDNEME.  Vďaka za akúkoľvek podporu. A nezabudnite: umývajte ruky, noste rúško, čo najviac doma šúchajte papučkami, dezinfikujte a buďte zdraví. Do skorého zmrzlinovania 🍦

A post shared by TIMI AMO Gelato & Coffee (@timiamogelatocoffee) on

 

Scoop, Žilina

Príjemná žilinská zmrzlináreň z centra mesta ťa denne poteší svojim rozvozom tiež. V rámci mesta máš donášku dokonca zadarmo a do dedín a okolia si niečo málo priplatíš. Výdajné okienko nemajú, ale za to každý deň super ponuku, ktorú nájdeš na ich Instagrame. Objednávaš telefonicky a zmrzku máš doma podľa dohody.

Scoop sa radí medzi tie pokrokové remeselné zmrzlinárne, ktoré si dávajú pozor na výber surovín, spracovanie, ale aj výsledný vizuál. A hlavne, leto sa blíži. Žilinčania bez zmrzliny ostať nemôžu. Veď ktovie, ako dlho to celé potrvá.

Mona Lisa, Piešťany

V prvom rade nás Mona Lisa dostala už dávno a to svojim absolútne skvelým Instagramom. Minimalizmus vo vizuále a maximalizmus v chuti, tak nejak by sa to malo robiť. Radosť vo vaničke si tak môžeš vychutnať aj počas koronakrízy v Piešťanoch. Rozhodli sa totiž pre rozvoz. Stačí, ak klikneš na ich Facebook, vyplníš formulár, a v stredu, piatok a k nedeľnému obedu ti príde zmrzka priamo pred dvere.

Osobný odber cez okienko je možný tiež. Každú stredu a sobotu v čase od 13.00 do 18.00 na Námestí slobody.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK