Veľký úspech mladého Slováka, jeho vynález pomôže odhaliť ľudí s COVID-19 aj v Izraeli či USA

  • Na trh v čase koronakrízy prichádza zo Slovenska ďalšia šikovná novinka
  • Ide o automatický termovrátnik, ktorý vpustí do priestoru len vopred stanovený počet ľudí s normálnou telesnou teplotou
  • Prvé vzorky produktu už putujú záujemcom do Izraela, Rumunska, Ukrajiny a USA
AgeVolt
  • Na trh v čase koronakrízy prichádza zo Slovenska ďalšia šikovná novinka
  • Ide o automatický termovrátnik, ktorý vpustí do priestoru len vopred stanovený počet ľudí s normálnou telesnou teplotou
  • Prvé vzorky produktu už putujú záujemcom do Izraela, Rumunska, Ukrajiny a USA

AgeVolt Thermo vytvoril Slovák Ján Zuštiak, ktorý má dlhoročné skúsenosti so smart home technológiami. Ide už o druhý produkt značky AgeVolt, ktorej cieľom je prinášať inovatívne elektronické zariadenia.

Prvým je inteligentný nabíjací systém na elektromobily. Ten dokáže optimalizovať nabíjanie napríklad na základe aktuálnej spotreby budovy.

Čo ťa viedlo k predstaveniu AgeVolt Thermo?

S nástupom korony sa, pochopiteľne, rozvoj e-mobility utlmil. Zostal mi tak čas reagovať na aktuálne potreby trhu a začal som pracovať na zariadení, ktoré by uľahčilo mnohým prevádzkam, administratívnym a obchodným priestorom zvládať túto náročnú situáciu.

Ako zariadenie funguje? 

AgeVolt Thermo grid-eye senzorom odmeria návštevníkovi telesnú teplotu. Otvorenie dverí povolí len v prípade, že dotyčný nemá horúčku. Vďaka infrazávorám zároveň môže sledovať počet ľudí v objekte. Keď je dosiahnutý stanovený limit, dvere zostanú zatvorené.

Inštalácia je jednoduchá, vďaka Plug&Play riešeniu nie je nutný väčší zásah do objektu. Zariadenie stačí pripojiť do zásuvky. V závislosti od požadovaných funkcionalít sa cena zaradenia pohybuje do 1000 eur. Pripojenie každých ďalších dverí v jednom objekte stojí 200 eur. Prvá realizácia AgeVolt Thermo sa nachádza v Bratislave pri vstupe do predajne svietidiel SmartLight na Pestovateľskej ulici.

zdroj: AgeVolt

Ak by bol o vaše zariadenie Agevolt Thermo masívnejší záujem, dokázali by ste uspokojiť dopyt? Koľko zariadení viete vyrobiť na mesačnej báze? 

Aktuálna výrobná kapacita je nastavená na 200 kusov mesačne, bez väčších problémov ju vieme ale v rýchlom čase navýšiť podľa potreby.

Ako sa vám podarilo nadviazať spoluprácu v Izraeli či USA? Čomu podľa vás vďačíte, že si tieto technologicky silné krajiny vybrali práve produkt zo Slovenska?

Všetky naše produkty staviame na priemyselnom OEM hardvéri od českej spoločnosti Teco a.s. Následne sa nám darí aj s ich pomocou dostávať naše produkty do rôznych zemí sveta. V AgeVolte sa snažíme cieliť vždy na oblasti, ktoré obsadzujú drahé, projektovo nasadzované zariadenia a tam prichádzame s jednoduchými a lacnými finálnymi produktovými alternatívami. Tieto produkty možno nevedia všetko to, čo ich drahšia konkurencia, sú ale stále vhodné pre veľkú masu zákazníkov, ktorí hľadajú naozaj jednoduché a cenovo dostupné riešenie.  

Je možná aj nadstavba zariadenia v podobe pridania ďalších funkcií?

Produkt dokážeme flexibilne prispôsobiť rôznym špecifickým podmienkam prevádzok a priestorov. Vďaka našim skúsenostiam s energymanagementom budov vieme systém rozšíriť aj o ďalšie nadštandardné funkcie, napríklad pokročilé meranie spotreby elektrickej energie, batériový systém na vykrývanie nárazových odberov budovy, stráženie rezervovanej kapacity alebo systém nabíjania elektromobilov.

zdroj: AgeVolt

Aké sú vaše plány do budúcna? Plánujete aj predstavenie iných druhov zariadení, ktoré by mohli ľuďom pomôcť v čase pendémie?

Uvidíme, aké požiadavky prinesie budúcnosť. Prioritným zameraním AgeVoltu je vývoj produktov, ktoré by mali pomáhať efektívne využívať energetické zdroje budovy, nie len pri nabíjaní elektromobilov, ale aj pri bežnej prevádzke. Veríme, že úspora a efektivita budú hrať v najbližšom období dôležitú úlohu nielen u veľkých podnikoch, ale začnú sa o túto oblasť zaujímať aj menšie prevádzky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech