Veľký úspech pre Slovensko. Máme mladého majstra sveta v šachu

• Môžeme sa pochváliť ďalším výnimočným mladým talentom
  • Viktor Gažík z Bojníc sa stal majstrom sveta v šachu hráčov do 18 rokov
majster-sach
Unsplash

V kategórii do 18 rokov Majstrovstiev sveta mládeže v šachu, ktoré sa tento rok konali v gréckom Porto Carras zažiaril mladý rodák z Bojníc, Viktor Gažík. Z celkového počtu 11 kôl turnaja sedem vyhral a nakoniec sa mu podarilo poraziť svojich najsilnejších súperov, hráčov z Poľska a Ruska. Celkovo na turnaji hralo 98 hráčov z 55 krajín sveta, medzi ktorými bolo až sedem veľmajstrov a štartovalo tu celkovo 8 slovenských reprezentantov.

Slovenský šachový zväz na svojom webe píše: „V náročnej záverečnej partii hral Viktor Gažík s ruským hráčom Timurom Fachrutdinovom. Po nepresnej výmennej figúr súpera zostali Viktorovi Gažíkovi silné ľahké figúry proti súperovým vežiam a partiu dotiahol do víťazného konca v koncovke.“

Viktor nie je v strategickej hre šampiónov však žiadnym nováčikom. Je bývalým majstrom Európy do 10 rokov a aj počas dvoch dní pred samotným tohtoročným šampionátom siahol na najvyššie priečky. V bleskovom šachu náš majster, ktorý hrá za ŠK AQUAMARIN Podhájska obsadil 3. priečku, v tzv. rapid šachu skončil štvrtý.

Najcennejšia je však práve zlatá medaila, ktorú si mladý Slovák prinesie z gréckeho poloostrova Chalkidiki domov ako jeden z najväčších úspechov slovenského šachu.

Zdroj: chess.sk