Viac lásky a menej tuku. Zisťovali sme, po čom naši čitatelia túžia v novom roku

 • Novoročné priania sú neodlúčiteľnou súčasťou novoročných osláv
 • Zisťovali sme, čo si želali naši čitatelia
silvester nový rok predsavzatia
Pixabay/StockSnap, Steven Cox
 • Novoročné priania sú neodlúčiteľnou súčasťou novoročných osláv
 • Zisťovali sme, čo si želali naši čitatelia

Odbitie polnoci na Nový rok so sebou prináša čas prianí. Začína predsa ďalšia etapa našich životov a s ňou šanca dávať si predsavzatia, plniť si sny a túžby. Rozhodli sme sa preto zisťovať, aké novoročné želania mali naši čitatelia.

Pýtali sme sa teda ľudí, po čom túžia najviac zo všetkého a čo si pri novoročných oslavách priali. Z prieskumu Startitup vyplýva, že Slováci najčastejšie túžia po láske, zdraví či šťastí. Samozrejme, viacerí z nás si do nového roka želajú viac než len jednu vec.

Konkrétne, v roku 2023 si chce až 22 percent opýtaných nájsť pravú lásku, partnera alebo partnerku. Zdravie je pre Slovákov takmer rovnako dôležité. Z odpovedí čitateľov Startitup vyplýva, že približne 18 percent túži po lepšom zdraví a kondícii.

Šťastie, peniaze, postava

Rok 2022 bol plný ťažkých výziev. Začala sa vojna na Ukrajine, svet postihla inflácia a citeľné zdraženie neobišlo ani Slovákov. Tí si ako tretiu najčastejšiu vec do nového roka želali šťastie. Konkrétne nám túto svoju túžbu prezradilo 14 percent respondentov.

V súvislosti so situáciou mnohí z nás túžia po lepšej finančnej situácii, čo sa tiež odrazilo na 12 percentách čitateľov Startitup, ktorí si želali vyšší plat, viac peňazí a lepšiu prácu. 

Viacerí sa v tomto roku budú pokúšať či už nabrať alebo zhodiť pár kíl. Lepšia postava sa dostala medzi novoročné priania v prípade 7 percent z našich respondentov.

Ďalšie bežné želania

Novoročných prianí rozhodne nebolo málo. Opakovali sa mnohé, medzi nimi napríklad pokoj a menej stresu v živote, po čom túži 6 percent našich čitateľov.

Ďalších 6 percent si želalo veľa úspechov, či už v kariére alebo v škole. Konkrétne žiaci dúfajú, že sa im podarí zlepšiť si priemer a dostať sa na svoje vytúžené školy.

Ďalším opakovaným želaním u Slovákov je nájdenie pravých priateľov. Po blízkych či bližších ľuďoch vo svojom živote v roku 2023 túži 5 percent čitateľov Startitup.

Ďalších 5 percent si želá možnosť cestovania či dovoleniek. Koniec vojny na Ukrajine, rovnako ako aj možnosť nadobudnúť viaceré spomienky si priali 4 percentá. Na záver, 2 percentá respondentov nám prezradili, že si tento rok želali nový prírastok do rodiny.

Rok 2023 v hlavnom meste totiž privítal 13 minút trvajúci ohňostroj nad Bratislavským hradom. Bol súčasťou osláv 30. výročia vzniku Slovenskej republiky. Z Bratislavského hradu ho odpálili presne o polnoci.

Celkové výsledky prieskumu Startitup: Čo si naši čitatelia želali do roku 2023? (Jeden respondent mohol poskytnúť viac ako jednu odpoveď)

 1. Lásku, partnera alebo partnerku (22 percent)
 2. Zdravie (18 percent)
 3. Šťastie (14 percent)
 4. Vyšší plat, viac peňazí (12 percent)
 5. Lepšiu postavu (7 percent)
 6. Pokoj a menej stresu (6 percent)
 7. Úspech v kariére alebo škole (6 percent)
 8. Nájdenie pravých priateľov (5 percent)
 9. Cestovanie a dovolenky (5 percent)
 10. Koniec vojny na Ukrajine (4 percentá)
 11. Skúsenosti a spomienky (4 percentá)
 12. Bábätko (2 percentá)
Zdroj: Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá