Viaceré školy na Slovensku zažívajú teror: Anonym chce milión eur, inak bude zabíjať

  • Žiaci dostali v škole voľno
  • Dôvodom je podľa oznamu od vedenia školy podozrenie výbušnín a streľby v škole
  • Evakuovali aj študentov v Žiline
bratislava gymnázium albert einstein
Na snímke budova gymnázia Alberta Einsteina 5. decembra 2023 v Bratislave, TASR/Jakub Kotian
  • Žiaci dostali v škole voľno
  • Dôvodom je podľa oznamu od vedenia školy podozrenie výbušnín a streľby v škole
  • Evakuovali aj študentov v Žiline

Študentom Gymnázia Alberta Einsteina v Petržalke riaditeľ neočakávane udelil voľno. Dôvodom, ako uviedlo vedenie školy, bolo podozrenie na výbušniny a streľbu v školskom objekte. Tieto informácie ako prvý zverejnil portál topky.sk.

Riaditeľka požiadala o pomoc políciu. Študentov, ktorí prichádzajú pred školu, posielajú ihneď späť domov. Agresor, ktorý poslal výhražne e-maily bratislavskému gymnáziu požaduje milióny eur. V opačnom prípade plánuje vraždiť a odpáliť školu.

Neoficiálne informácie z portálu naznačujú, že neznámy páchateľ sa vyhrážal viacerým školám. Mal vyhlásiť, že zavraždí niekoho z vedenia školy.

Streľba sa nepotvrdila

Polícia na sociálnej sieti informovala, že hlásená streľba sa nepotvrdila a išlo len o vyhrážku prostredníctvom e-mailu. V súčasnosti vykonávajú potrebné procesné kroky.

„Napriek tomu, že išlo o e-mailovú vyhrážku, situáciu nepodceňujeme a bratislavskí policajti sa prípadu intenzívne venujú,“ uviedla polícia.

Riaditelia zatvárajú na deň školy

Informácie portálu topky.sk naznačujú, že streľba alebo umiestnenie výbušnín by sa mohlo odohrať v stredu. Polícia neuviedla, či sa to týka špecificky gymnázia v Petržalke, alebo akejkoľvek inej strednej školy.

Podľa viacerých zdrojov riaditelia stredných škôl v Bratislave v tento deň poskytujú z bezpečnostných dôvodov študentom voľno alebo prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Okolo škôl budú policajné hliadky.

Bratislavský župan Juraj Droba považuje situáciu za vážnu. Na krátkom brífingu tiež odporučil riaditeľom stredných škôl, aby v stredu vyučovali dištančne. Podľa Drobu výhražný e-mail prišiel na Gymnázium Alberta Einsteina v Petržalke, Gymnázium A. Bernoláka v Senci a Gymnázium I. Horvátha v Ružinove, informuje SITA.

Školy rušia krúžky a iné aktivity

Školy už dnes prijímajú opatrenia. Väčšina z nich zrušila popoludňajšie krúžky a ďalšie aktivity, aby študenti a učitelia nezostávali v školských priestoroch dlhšie než je potrebné. Žiaci žijúci na internátoch môžu ostať v ich budovách, pričom školy im zabezpečia neustály dozor.

Na Gymnáziu Alberta Einsteina, kde dnes študenti nečakane dostali riaditeľské voľno, bude v stredu dištančné vyučovanie. Museli dokonca preložiť Deň otvorených dverí, ktorý sa mal konať 6. decembra popoludní. Nový termín naplánovali na január.

Dopoludnia evakuovali aj gymnázium v Žiline

V utorok dopoludnia polícia evakuovala bilingválne gymnázium na ulici Tomáša Ružičku v Žiline. Môže za to výhražný e-mail, ktorý škole prišiel z neznámeho zdroja. Kvôli ohrozeniu študentov i pedagógov policajti okolo 10:00 všetkých evakuovali a prehľadali interiér. Páskou zároveň komukoľvek zakázali vstúpiť do areálu.

Portál Žilinak o viac informácií požiadal hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. Informujú však, že prípad zrejme nie je v rukách žilinskej polície a s médiami komunikuje Prezídium Policajného zboru. Mohlo by teda ísť o vážnejší alebo celoslovenský prípad.

„V súvislosti s výhražným e-mailom môžeme upokojiť verejnosť, že polícia prijala bezpečnostné opatrenia s cieľom chrániť životy a zdravie žiakov a personálu,“ uviedla Denisa Bárdyová.

Zdroje: topky.sk, FB/Polícia Slovenskej republiky, Žilinak, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá