Silné osobnosti majú známky týchto vlastností

  • Možno to bol život, alebo jeho okolnosti, ktoré ľudí donútili byť po celý čas silný a stať sa tak silným osobnosťami.
  • Týchto 5 znakov vám určite poradí alebo utvrdí v tom, že aj vy ste jeden z nich.
me0
The Real Entrepreneur/wikimedia
  • Možno to bol život, alebo jeho okolnosti, ktoré ľudí donútili byť po celý čas silný a stať sa tak silným osobnosťami.
  • Týchto 5 znakov vám určite poradí alebo utvrdí v tom, že aj vy ste jeden z nich.

Častokrát sme počuli alebo nám bolo povedané, aby sme boli silní. A aj keď je to niekedy naozaj ťažké, mnohí z nás sa už do takej situácie, keď neostávalo na výber nič iné, než len naozaj zaloviť v pamäti a otrepanú vetu “buď silný” použiť, dostali. Z mnohých vytvoril silné osobnosti práve ťažký a tvrdý život plný prekážok a trápení.

Každopádne, ak ste si toho už prežili naozaj veľa, nikdy nebudete takí, akí ste boli predtým. Zmení sa vám pohľad na svet. Pre niektorých vôkol vás to samozrejme bude čudné, prípadne budú mať väčší rešpekt. Týchto 5 znakov vám pomôže odhaliť, či ste aj vy človekom so silnou osobnosťou, ktorá môže niekomu prísť až takmer zastrašujúca.

Jednoduché rozhovory sú pre vás otravné

Nie jednoduché rozhovory v zmysle, že by ste mali problém dať sa s niekým do reči, to nie. Konverzácie, ktoré sú na úrovni, konverzácie o zmysle života a podobne, sú u vás vítané s otvorenou náručou, na druhej strane čo malé konverzácie dokopy o ničom jednoducho neznesiete, pretože silní ľudia nenávidia podpichovanie.

Ľudia so silnými osobnosťami sú totiž náchylní k tomu, aby ostatným dali vedieť presne to, čo si myslia, a teda reagujú na irelevantné otázky alebo ďalší dialóg o ničom agresívnejšie. To platí najmä pri práci, keď ich vyrušíte pri nejakej úlohe – silné osobnosti jednoducho nemajú čas alebo chuť sa zapojiť do triviálnej konverzácie. A tým pádom, že konverzácia zohráva v našom živote a v našom dni dosť veľkú úlohu, tých, ktorých tieto osobnosti takto “odbijú”, to môžu vnímať až ako zastrašujúce.

Neznalé postoje sú pre vás odpudivé

Všeobecne možno povedať, že silní ľudia sú dobre vzdelaní – častokrát aj svojpomocne, vďaka svojej huževnatosti  a samozrejme – majú široký rozhľad. Takýto vnímavý postoj je zároveň sprevádzaný zvedavosťou, takže ide väčšinou o zvedavých tvorov. Preto môžte očakávať, že ľudia so silnou osobnosťou jednoducho neprijímajú neznalé postoje a nezáujem ostatných. Urobili všetko pre to, aby sa čo najviac naučili a narozdiel od ostatných sú pripravení zachovať si otvorenú myseľ pre nové a nové nápady.

Takíto ľudia trávia dlhý čas a vynakladajú veľké úsilie na získanie znalostí a vedomostí s cieľom porozumieť ľuďom a svetu na tej hlbšej úrovni a preto sa môže zdať, že ich hnevajú tí, ktorí všetko berú len povrchne a majú ľahostajný prístup.

zdroj:unsplash

Dokážete využiť každú príležitosť

Silní ľudia majú vždy spôsob, ako premeniť šance na príležitosti bez toho, aby potrebovali akúkoľvek pomoc od ostatných. Táto obrovská pracovná morálka, schopnosť a chtíč využiť každú príležitosť, ktorá sa naskytne, môže doslova vystrašiť tie menej motivované, slabšie osobnosti.

Tým, že sú ambiciózni, ostatných ľudí to môže pokojne zastrašiť. Silné osobnosti však neriešia to, čo si kto myslí a usilujú sa o možnosti, ktoré sú možno pre ostatných náročnejšie.

Pozornosť ostatných pre vás nie je dôležitá

V spoločnosti, kde takmer každý túži po pozornosti, silných ľudí to až tak veľmi nezaujíma. Ich už spomínaná obrovská pracovná morálka a sila charakteru môžu vyvolať pozornosť sama o sebe – niekedy negatívnu, niekedy pozitívnu, no narozdiel od ostatných, pre silné osobnosti to vôbec nie je dôležité. Nebudú strácať drahocenný čas a úsilie len na to, aby si ju získali, pretože o pozornosť vôbec nemajú záujem.

Namiesto toho tí silní sklonia hlavu a urobia to, čo je potrebné urobiť a dokonca to urobia nezištne. Doslova sú stelesnením starej múdrosti: “Tvoje činy rozprávajú tak hlasno, až nepočujem, čo hovoríš,” pretože namiesto rozprávania, radšej v tichu konajú.

Výhovorky pre vás nie sú prijateľné

Silní ľudia sú notoricky známi pre to, že radšej sklopia hlavu a budú tvrdo robiť to, čo práve teraz robia, a to aj bez ohľadu na to, ako nepríjemná tá úloha môže byť. Nie je preto ani žiadnym prekvapením, že ľudia, ktorí neustále fňukajú a plačú, nie sú pre tých silných absolútne zaujímaví.

Ak sa niekdy vyskytne nejaký problém, silné osobnosti sa jednoducho sústredia na to, čo je potrebné urobiť a ako to spraviť. Namiesto výhovoriek radšej hľadajú riešenia. To zas ostatným môže prísť možno až zastrašujúce, keďže silní ľudia sa neboja a sú vždy pripravení konať.

Zdroj: psych.interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech