Viacerým slovenským okresom hrozia prívalové povodne. Možné sú aj škody na majetku

  • Počas dnešného dňa platí aj výstraha pred búrkami a vysokými teplotami
  • Prívalová povodeň hrozí v okresoch Prievidza, Púchov, Žilina, Košice a Rožňava
Na snímke sú ľudia v daždi.
TASR/Jonhap, Erika Ďurčová
  • Počas dnešného dňa platí aj výstraha pred búrkami a vysokými teplotami
  • Prívalová povodeň hrozí v okresoch Prievidza, Púchov, Žilina, Košice a Rožňava

V okresoch Prievidza, Púchov, Žilina, Košice a Rožňava hrozí prívalová povodeň. Na svojom webe o tom informuje SHMÚ

Vo vyššie uvedených okresoch platí prvý stupeň výstrahy, čo znamená, že hrozí jav, ktorý môže spôsobiť relatívne malé nebezpečenstvo a škody na majetku menšieho rozsahu. 

Slovenský hydrometeorologický ústav informoval aj o tom, že na väčšine územia sa počas dnešného dňa môžu vyskytnúť búrky. Ako píše Teraz, SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred búrkami a platí aj výstraha pred vysokými teplotami, ktorá sa rozšírila aj pre okresy na západe územia.

Výstraha pred búrkami by mala trvať do 20. hodiny. Platí pre všetky okresy okrem Trnavského a Bratislavského. Meteorológovia upozorňujú, že s búrkami môžu prísť aj prudké dažde, pričom intenzita niektorých môže byť až 20 až 30 milimetrov za 30 minút. Očakávať môžeme aj nárazy vetra s rýchlosťou 65 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.

Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri búrkach môžu byť obmedzené ľudské aktivity a ohrozené zdravie,“ dodávajú meteorológovia. 

SHMÚ už v ranných hodinách konštatoval, že najvyššia denná teplota bude 29 až 34 stupňov Celzia, na severe a Horehroní väčšinou 25 až 29 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 18 stupňov Celzia.

Článok aktualizujeme.

Zdroje: SHMÚ, Teraz, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá