Vianočné prosecco od kráľovnej Alžbety má kráľovskú cenu. Z regálov mizne rýchlosťou blesku

  • Sídlo Sandringham bolo dlhé roky symbolom spoločných Vianoc kráľovskej rodiny
  • Kvôli nepriaznivej pandemickej situácii sa však akcia musela zrušiť
  • Kráľovnú má ale ľuďom pripomínať fľaša prosecca
kráľovná Alžbeta
SITA/AP/Victoria Jones
  • Sídlo Sandringham bolo dlhé roky symbolom spoločných Vianoc kráľovskej rodiny
  • Kvôli nepriaznivej pandemickej situácii sa však akcia musela zrušiť
  • Kráľovnú má ale ľuďom pripomínať fľaša prosecca

Kráľovná na Vianoce prichádza s vlastným proseccom, po ktorom sa idú ľudia potrhať. Malá 200 mililitrová fľaštička stojí 15 libier, čiže takmer 18 eur a predáva sa na kráľovskom panstve Sandringham. Obsah fľašky zdobenej vianočným motívom vystačí na jeden pohár. Extra suché 11 % prosecco pre kráľovnú vyrobili v Taliansku.

Pre portál Mirror jeden zo zamestnancov paláca povedal, že aj napriek vyššej cene fľaše obrazne povedané letia z regálov.

„Všetkým nám bude cez Vianoce kráľovná a jej rodina chýbať, ale dúfame, že po roku, ktorý mala, si Jej Veličenstvo užije čo najpríjemnejšie chvíle,“ povedal zamestnanec, čím narážal na to, že kráľovná po dlhej dobe porušila zvyk, a to stretnutie celej rodiny v sandringhamskom sídle v Norfolku.

Ako dôvod panovníčka uviedla rýchle šírenie koronavírusového variantu omikron. Namiesto toho počas Vianoc zostane na Windsorskom hrade, informovala agentúra TASR.

Na Štedrý večer sa však mala presunúť do londýnskeho sídla Clarence House, ktorý patrí jej najstaršiemu synovi – princovi z Walesu Charlesovi a jeho manželke Camille, vojvodkyni z Cornwallu.

Kráľovná Alžbeta tento rok zrušila aj tradičný predvianočný obed, ktorý sa mal v kruhu početnej rodiny uskutočniť v utorok.

Eshop sídla Sandringham ponúka viacero alkoholických nápojov, ako napríklad darčekovú sadu s pivom IPA či poldeci sandringhamského ginu, ktorý stojí 50 libier. Práve gin má byť kráľovnin najobľúbenejší alkoholický nápoj, ako v minulosti prezradil jej bývalý kuchár pre televíziu CNN

Dodal, že okrem toho si kráľovná rada ulahodí pohárikom Dubonnetonu, čiže silného vína na báze aperitívu. 

Zdroje: Mirror, CNN, Sandringham estate, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie