Andrea Zahurancová: Južná Amerika je ako iná planéta. Cestovovalo sa tam pomerne náročne

play icon

Do dnešnej epizódy ZmUPované prišla podnikateľka a spoluzakladateľka úspešného startutpu Eyerim Andrea Zahurancová. Okrem toho je však aj vášnivou cestovateľkou a do našej relácie zavítala už po tretíkrát.

V období Vianoc s rodinou vycestovala do Ekvádora, odkiaľ potom následne pokračovala s priateľom cestovať po Južnej Amerike, kde boli štyri mesiace.

Hoci už svet prešla krížom-krážom, návšteva Južnej Ameriky bola pre ňu novou skúsenosťou.

„Kriminalita v Kolumbii je veľká, ľudia tu však sú zvyknutí na turizmus. Avšak nonstop sme museli byť na pozore. Môj priateľ chodil meter za mnou a sledoval okolie. Možno sme boli až príliš obozretní, ale všetci moji kamoši, čo cestovali po Kolumbii, tak ich všetkých okradli.“

V rozhovore porozprávala aj o návšteve mesta drogového mafiána Pabla Escobara, kvôli ktorému bolo druhé najväčšie mesto Kolumbie Medellín pred takmer tridsiatimi rokmi považované za najnebezpečnejšie mesto na svete. V priebehu rokov sa však mestu podarilo kriminalitu znížiť výrazným spôsobom.

„Štvrť El Poblado v Medellíne bola úplne bezpečná a svojim životným štýlom mi pripomínala Bali.“ Práve z tejto štvrti sa stáva raj pre digitálnych nomádov, kde je skvelý životný štandard za pomerne dobré peniaze. To sa však nedá povedať plošne o celom meste.

„Historické centrum mesta bolo najstrašidelnejšie miesto, na akom som kedy bola. Na ulici sme prekračovali omdleté a sfetované malé deti s vyvrátenými očami, ktoré si držali fľaštičky s toluénom. Môj priateľ dostával rôzne ponuky od mladých 12-ročných dievčat, boli to naozaj veľmi ťažké pohľady.“

Ako hodnotí ďalšie krajiny Južnej Ameriky? Ktoré miesto považuje za najviac fascinujúce? Odporučila by vycestovať radšej do krajín Južnej Ameriky alebo do Indonézie?

Všetko sa dozvieš v najnovšom diely ZmUPované so Simou Ondrušovou.