EXKLUZÍVNE Trvám na tom, že ste „kriminálny luhár“, hovorí Leško. Vidíme sa na súde, udrel Kaliňák

play icon

DUEL: Erik Kaliňák vs Marián Leško

Mimoriadne očakávaná diskusia poslanca a podpredsedu Smeru Erika Kaliňáka a publicistu a komentátora Denníka N Mariána Leška rozvírila hladinu politických vôd. Startitup tak oboch mužov, ktorí za posledný týždeň ovládli slovenský internet, oslovil na vzájomný exkluzívny duel. Obaja prijali výzvu sadnúť si tvárou v tvár do jedného štúdia.

Debata bola plná slovných výmen, keďže známy novinár a popredný predstaviteľ Smeru sa nezhodli takmer na ničom. Základom sváru sa stala manipulácia nahrávky bývalého, dnes už odsúdeného, policajta Mariána Kučerku, ktorú zverejnil Smer ešte v roku 2022.

Kaliňák priznáva, že s ňou manipulovali, ale len s cieľom zlepšiť jej technickú kvalitu. Leško pripomína posudok Kriminalisticko-expertízneho ústavu Policajného zboru, ktorý konštatoval, že nahrávka vykazuje „znaky charakterizujúce manipuláciu s nahrávkou“.

Na základe správy trvá na tom, keď Kaliňáka označil za „kriminálneho luhára“. Naopak, politik tvrdí, že v dokumente sa nikde nepíše o „obsahovej manipulácii“ s nahrávkou.

Ostrý duel odhaľuje argumenty Leška aj Kaliňáka. V debate sme sa dostali aj vražde novinára Jána Kuciaka, vojne Smeru s médiami, údajným neprávostiam zo strany špeciálnej prokuratúry či žaloby na známeho komentátora.

Pre viac zaujímavých videí sleduj UP TV.