Migaľ vs. Hlina: Tvrdá debata o Pellegriniho letoch súkromným lietadlom, Korčokovi či orbanizácii Slovenska

play icon

DUEL s Martinom Čeligom: Migaľ vs. Hlina

Do relácie DUEL portálu Startitup prijali tentokrát pozvanie dvaja známi poslanci. Za Hlas diskutoval Samuel Migaľ a za SaS Alojz Hlina. V debate sme riešili budúcnosť ich strán po tom, čo odchádzajú Peter Pellegrini aj Richard Sulík, dotkli sme sa aj prezidentských volieb a veľké napätie medzi zákonodarcami vzbudil zlý stav verejných financií na Slovensku.

„V Pellegriniho letoch súkromným lietadlom nevidím problém. Oceňujem, že nelietal vládnym špeciálom ako Kiska,“ hovorí Migaľ. Hlina tvrdí, že sa neobáva toho, že by Ivan Korčok zakladal stranu. „Pre slovenskú politickú mizériu je Korčok osviežujúcim javom,“ tvrdí poslanec SaS.

Migaľ si myslí, že Pellegrini nebol viac „vyzlečený donaha“, ako pred touto kampaňou. Hlina oponuje, že išlo o netransparentnú a neférovú súťaž. „Ideme k orbanizácii Slovenska, ich zámerom je upratať médiá,“ myslí si Hlina ohľadom snahy zoštátniť RTVS. Migaľ oponuje, že Hlas bude tvrdý zákon o verejnoprávnej inštitúcii mierniť.

Obaja si vyčítajú aj zle nastavenú pomoc za energie. „Prečo platíme vyhrievanie bazénu Kollárovi v jeho zámočku?, pýtal sa Hlina. Migaľ tvrdí, že vláda prišla do rozvrátených verejných financií. „Nemohli sme ľudí nechať napospas osudu, ale riešime už adresnú pomoc s energiami,“ dodáva.

Pre viac zaujímavých videí sleduj UP TV.