Fico je už v Bratislave. Hlas má nového predsedu /SNKZ #73

play icon

Ako každé pracovné ráno, tak aj dnes, 3. júna, ti prinášajú naši moderátori Albert a Diana Správy, na ktorých záleží.

Započúvaj sa do aktuálneho diania v našom unikátnom Startitup NEWS podcaste.

Správy, na ktorých záleží

Premiér Robert Fico sa už nachádza v domácej liečbe v Bratislave. Na sociálnej sieti to potvrdila nemocnica v Banskej Bystrici, kde bol Fico hospitalizovaný od atentátu 15. mája.

Hlas-SD si v sobotu na svojom štvrtom pracovnom sneme v Košiciach zvolil nového predsedu. Dosluhujúci predseda Hlasu-SD a novozvolený prezident SR Peter Pellegrini odstúpil z predsedníckej stoličky a pozastavil si členstvo v strane. Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Karolína Ducká.

V okrese Rožňava v Jablonove nad Turňou došlo v nedeľu  k rozsiahlej dopravnej zrážke viacerých áut, ktorá si mala vyžiadať niekoľko zranených. Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová pre TASR uviedla, že k čelnej zrážke dvoch vozidiel došlo v stúpaní na horský priechod Soroška v smere do Košíc.

Po novom by mohli mať o svoju prácu obavy aj iní zamestnanci verejnoprávnej televízie. Naznačil to na stretnutí priaznivcov dezinformačného média poslanec SNS Roman Michelko. Na video upozornil moderátor Rastislav Iliev na sociálnej sieti. 

Predaj nelegálnych zákuskov cez internet a sociálne siete pripraví štát ročne o približne 12 miliónov eur, uvádza Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov. Informuje o tom TASR. Tento fenomén predstavuje nekalú konkurenciu voči poctivým podnikateľom a zväz upozorňuje na riziká spojené s nelegálnou výrobou a predajom cukrárskych výrobkov. Tejto téme sme sa podrobne venovali v našom článku, kde si môžeš spomínané riziká, ktoré z takéhoto predaja vyplývajú, prečítať. 

Novinka od Google 

Počas uplynulého týždňa sme ťa informovali o tom, že rezort zdravotníctva definitívne rozhodol o mieste, kde bude stáť nová národná nemocnica. Poslanci odklepli, že komplex postavia na mieste, kde mali pôvodne stáť Rázsochy. Oznámila to ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková na tlačovej konferencii uplynulú stredu. Práve s lokalitou výstavby má byť ale problém. Starosta bratislavskej mestskej časti Lamač Igor Polakovič upozorňuje, že hrozí, že pôvodní majitelia pozemkov pod nemocnicou budú požadovať ich vrátenie.

Rok 2024 priniesol množstvo zmien v byrokracii aj nových cestných pravidiel. Aktuálne prichádza ďalšia významná novinka v oblasti STK. Táto zmena poteší mnohých motoristov.

Google nedávno oznámil spustenie novej funkcie, ktorá umožní používateľom nájsť svoj smartfón aj v prípade, že je vypnutý. Táto inovatívna technológia, ktorá je súčasťou služby „Find My Device“ (Nájdi moje zariadenie), má potenciál výrazne zvýšiť bezpečnosť a pohodlie používateľov Android zariadení. 

Ceny palív v susedných krajinách Európskej únie sledujú rovnaký trend zlacňovania ako na Slovensku. Podľa analytika J&T Banky Stanislava Pánisa, s ktorým hovorila agentúra SITA, však benzín na Slovensku, spolu s Rakúskom, patrí k najdrahším kvôli vysokým spotrebným daniam, pričom jeho cena mierne presahuje 1,60 eur. V Poľsku, Maďarsku, Slovinsku a Chorvátsku je benzín v priemere o 6 až 8 centov lacnejší, s cenami okolo 1,55 eur. Z najnovšieho porovnania teda vyplýva, že tankovať na Slovensku sa pred dovolenkou skutočne neoplatí. 

Benátky sú jedným z najnavštevovanejších miest Európy. Preto mesto zavádza rôzne obmedzenia, aby znížilo počet turistov. Medzi najnovšie patrí limit pre veľké skupiny na 25 osôb a zákaz používania reproduktorov na verejnosti, uviedol informuje portál BBC.