Igor Matovič: „Samozrejme, že nie som psychicky v poriadku pre skorumpovaného zlodeja Fica“

play icon

Diskusný Klub: Igor Matovič

Expremiér a líder strany OĽANO Igor Matovič patrí k našim najznámejším, ale aj najkontroverznejším politikom. Niektorí ho milujú, iní nenávidia, avšak poznajú ho všetci. 

OĽANO bude v predčasných voľbách kandidovať ako volebná trojkoalícia spolu so stranami Za ľudí a Kresťanskou úniou. Hnutie tak bude musieť získať aspoň sedem percent hlasov, aby sa dostalo do parlamentu. 

V aktuálnom prieskume preferencií agentúry SANEP hnutie Igora Matoviča získalo 6,7 percenta a v nedávnom prieskume NMS iba 6,3 percenta. Ak by čísla spomínaných agentúr teda platili, OĽANO by sa nedostalo ani cez prah zvoliteľnosti.

Matovič: Saska v kľúčovom hlasovaní konala v prospech mafie

Líder OĽANO pre Startitup v relácii Diskusný klub prezradil, čo si myslí o tom, že viacerí politici ho označujú za „blázna a človeka, ktorý nie je psychicky v poriadku“. „Samozrejme, že nie som psychicky v poriadku pre nejakého skorumpovaného zlodeja Fica,“ tvrdí Matovič.

Expremiér a exminister financií tiež priznal, za akých okolností by bol ochotný ísť na vyšetrenie u psychiatra. „Pätnásť rokov mi Fico, Danko a na začiatku ešte Mečiar, pretože som do politiky išiel, keď tu ešte kraľoval Slota či Mečiar, každý z nich hovoril, že nie som psychicky v poriadku,“ hovorí líder OĽANO. 

Igor Matovič
zdroj: Startitup

Témami rozhovoru s moderátorom Šimonom Žďárským bolo aj to, či práve Matovič „nevzkriesil“ Roberta Fica, či údajná zaujatosť médií voči šéfovi OĽANO. Expremiér pre Startitup popísal aj detaily svojej nevraživosti s lídrom strany SaS Richardom Sulíkom. „Saska v kľúčovom hlasovaní konala v prospech mafie a proti demokratickej vláde a urobila to trikrát, lebo trikrát povalila demokratickú vládu. Načo vám je taká strana?“ pýta sa Matovič.

Taktiež prezradil, kedy zverejní avizované dokumenty o údajnej korupcii Richarda Sulíka. Expremiér sa poriadne nelichotivo vyjadril aj ohľadom volebných preferencií SaS. „Očakávam, že ich výsledok bude niekde okolo plnotučného mlieka. Niekde medzi 2,1 a 3,6 percentami,“ myslí si šéf OĽANO.

Okomentoval svoj vzťah s Kollárom a „atómofky“ počas pandémie

Matovič sa vyjadril aj k svojmu vzťahu s expredsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina). Ten je spájaný s mnohými kauzami. Od stykov s mafiou, podozreniach o pochybnom podnikaní, plagiátorskej kauzy až po bratríčkovanie sa s kontroverznými politikmi či násilí na jeho ex. 

V relácii sme nazreli aj do minulosti, a to na tému pandémie Covid-19. Práve vtedy Matovič pôsobil ako premiér, a neskôr ako minister financií. Pričom množstvo jeho krokov ako plošné testovanie či očkovacia lotéria bolo ostro kritizovaných zo strany verejnosti či iných politikov. 

Po odomknutí sa dočítaš:

  • Startitup vyspovedal v relácii Diskusný klub lídra OĽANO Igora Matoviča
  • Ten nám prezradil, za akých okolností by bol ochotný ísť na vyšetrenie u psychiatra
  • Či si myslí, že „vzkriesil“ Roberta Fica
  • Aký je je jeho kritizovaný vzťah s Borisom Kollárom
  • Kedy zverejní avizované dokumenty o údajnej korupcii Richarda Sulíka
  • Aký volebný výsledok podľa neho dosiahne SaS
  • Čo si myslí o novinároch
  • Prečo útočil na LGBTI ľudí 
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM