Kauza spájania s politikmi neminula ani Majka Spirita, ktorý čelí kritike kvôli fotografii s ministrom /SNKZ #45

play icon
Aj dnes, 24. apríla ti prinášame Správy, na ktorých záleží. Náš unikátny Startitup NEWS podcast moderuje výlučne umelá inteligencia, ktorá vygenerovala moderátorskú dvojicu Alberta a Dianu.

Poď si vypočuť, aké udalosti a správy aktuálne hýbu Slovenskom.

Správy, na ktorých záleží

V dôsledku tlakovej níže BIRUTA, ktorá sa formuje nad Jadranským morom, Slovensko čaká zhoršenie počasia. Predovšetkým na juhovýchode sa predpovedajú teploty nad desať stupňov a možnosť búrok, zatiaľ čo na severozápade môže teplota klesnúť pod päť stupňov s možnosťou sneženia.

Šiesti muži, pôsobiaci ako gang, v noci ukradli modrý Volkswagen Passat z areálu na Bajkalskej ulici v Bratislave. Táto krádež môže súvisieť s ďalšou krádežou v nákupnom centre Centrál, kde bola v noci vykradnutá predajňa Apple.

Známy slovenský zápasník a influencer Attila Végh prišiel o spoluprácu s pivovarom Corgoň, čím sa počet ukončených komerčných spoluprác po prezidentských voľbách zvýšil na tri.

Od októbra 2024 budú v platnosti nové európske predpisy, ktoré vyžadujú, aby pneumatiky mali nový symbol 3PMSF pre zimné podmienky. Staršie pneumatiky bez tohto symbolu môžu viesť k pokutám.

Čečenský líder Ramzan Kadyrov čelí vážnym zdravotným problémom s nekrózou pankreasu a jeho stav neprináša nádej na uzdravenie. Moskva zvažuje jeho nástupcu, aby zaistila stabilitu v regióne.

Niekdajší poslanec Ján Herák čelí obvineniam z obmedzovania osobnej slobody a se*uálneho násilia na dievčatách. Herák obvinenia popiera a zdôrazňuje, že počas jeho dlhoročnej práce s deťmi neboli vznesené žiadne obvinenia.

Trinásťročná dievčina zo Slovenska bola brutálne napadnutá skupinou dievčat z Ukrajiny v meste Meißen. Po niekoľkohodinovom mučení sa jej podarilo uniknúť a zavolať pomoc.

Bývalý minister práce Milan Krajniak vyvolal kontroverziu svojím nesprávnym tvrdením o konaní podujatia Kiki Ball v sakrálnom priestore, hoci sa udalosť konala v Pálffyho paláci.

Slovenský raper Majk Spirit čelí kritike po fotografovaní s ministrom vnútra, čo vyvolalo diskusiu o jeho politickom angažovaní. Spirit zdôraznil svoju apolitickú pozíciu.

Americká Snemovňa reprezentantov schválila pomoc Ukrajine vo výške 60 miliárd dolárov, čo teraz musí schváliť aj Senát. Pomoc je nevyhnutná pre pokračujúce vojenské operácie na Ukrajine.

Predaj lístkov cez e-shop a aplikáciu bude obmedzený kvôli plánovanej údržbe systémov. Lístky budú dostupné cez SMS alebo priamo od vlakového personálu.