Marek Para na rovinu v relácii Na Stope: „Verím, že Róberta Lališa dostanem na slobodu“

play icon

Do pravidelnej relácie Startitup Na stope s Ivanom Megom prijal tentokrát pozvanie známy advokát Marek Para. Okrem toho, že ho môžeš poznať z prostredia advokácie, pôsobí od tohto roka aj na Úrade vlády. Právnik, ktorý vo viacerých kauzách figuruje ako Kočnerov aj Bödörov obhajca, sa totiž koncom minulého roka stal poradcom. Ide o človeka blízkeho Smeru, ktorý za nich kandidoval v tohtoročných parlamentných voľbách.

Šokujúce vyjadrenia

Para v rozhovore prezradil množstvo zákulisných informácií. Napríklad aj to, prečo sa muž označovaný ako mafiánsky boss sýkorovcov na Najvyššom súde odvolal a uspel. Právoplatný verdikt, v ktorom ho odsúdili na doživotie teda zrušili a premiestnili obávaného muža do vyšetrovacej väzby. Prečo o tom advokát hovorí? Je to totiž práve on, kto stojí za šokujúcim rozhodnutím súdu. 

Servítku si pred kamerami nedával. Porozprával množstvo zákulisných informácií. Rozhovoril sa napríklad aj o dôvodoch, pre ktoré k rozhodnutiu Najvyššieho súdu v prospech muža prezývaného Kýbel, došlo. Z jeho pohľadu boli chyby v procese s niekdajším bossom sýkorovcov také závažné, že súd ani nemohol inak ako zrušením právoplatného rozsudku rozhodnúť. Ale Marek Para prezradil toho omnoho viac.

Šokujúce bolo, keď Ivanovi Megovi povedal, že podľa neho nemá byť Róbert Lališ, odsúdený na doživotie pre mafiánske vraždy, vôbec za mrežami. Otvorene v štúdiu povedal nasledovné: „Verím, že Róberta Lališa dostanem na slobodu.“

Na Stope Marek Para
zdroj: SIU: Na stope Marek Para

O Černákovi aj Kočnerovi

Para sa dotkol aj témy mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka, o ktorého možnom prepustení sa aktuálne diskutuje v médiách aj v širokej verejnosti. Je dôležité upozorniť, že s touto vecou nemá nič spoločné. S Mikulášom Černákom však prišiel do kontaktu v procese v kauze objednávky vraždy Silvie Volzovej, kde zastupoval hneď dvoch obžalovaných – Pavla Ruska a Róberta Lališa.

Aj vďaka Parovej práci súd oboch spod obžaloby oslobodil. Advokát tvrdí, že svedectvo Mikuláša Černáka o tom, že si Pavol Rusko u neho objednal vraždu Silvie Volzovej, sa nepotvrdilo. Avšak, myslí si, že Černák chce na procese o jeho prepustení prehrávať nahrávky jeho výpovede práve z procesu vraždy Volzovej. Tie majú slúžiť ako dôkaz jeho nápravy a spolupráce pri odhaľovaní závažnej trestnej činnosti

„Nerozumiem tomuto rozhodnutiu, lebo práve v tejto kauze Mikulášovi Černákovi súd neuveril,“ povedal v rozhovore Ivanovi Megovi.

Prehovoril aj o Marianovi Kočnerovi a jeho možnostiach zvrátiť verdikt v kauze Zmenky televízie Markíza, za ktorú si odpykáva 19 rokov väzenia.

Po odomknutí sa dočítaš

  • Prečo sa muž označovaný ako mafiánsky boss sýkorovcov na Najvyššom súde odvolal a uspel
  • Z akého dôvodu si myslí advokát Para, že dostane Lališa na slobodu
  • Čo povedal o žiadosti na prepustenie Mikuláša Černáka
  • Aké možnosti má Marian Kočner v kauze zmenky
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM