Mimi Candi Pelikan: Na Bali postavila a prenajíma 4 vily a má niekoľko reštaurácií

Hosťom travel podcastu je Mimi Candi Pelikan. 7 rokov žije na Bali a so svojim mužom tam postavila už 4 vilové domy, ktoré prenajíma turistom. Momentálne je kvôli korone na Slovensku. Ako sa darí ich biznisu na legendárnom indonézskom ostrove? Mimi vraví, že na začiatku roku 2021 sa situácia začína zlepšovať a už nie sú v strate.

Obaja s mužom však pracujú na Slovensku a peniaze posielajú na Bali, aby vyplatili najdôležitejších zamestnancov. Domáci na Bali cudzincov veľmi nemusia, no bez nich krajina prichádza o veľa peňazí. Ročne totiž obľúbený ostrov navštívi až 5 miliónov turistov. Zaujímavé je, že pôdu pod vlastnou nehnuteľnosťou nemôžeš vlastniť, ale prenajímať. Kúpiť zem má právo iba Indonézan. Za 50-ročnú zmluvu dala Mimi Candi Pelikan 70-tisíc eur.

Cena však veľmi záleží od lokality. Čo je na ostrove, ktorí obľubujú digitálni nomádi, najzaujímavejšie a kedy sa tam život vráti do starých kolají? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v travel podcaste ZmUPované so Simou Ondruškovou. Inšpiruj sa!

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní