Mikuláš Vareha: Kúpim 2 vrtuľníky a stanem sa premiérom Slovenskej republiky

play icon

Na Stope s Ivanom Megom: Mikuláš Vareha

V policajnej uniforme strávil osemnásť rokov. Pracoval totiž ako príslušník Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Košiciach. Bol tiež prezidentom Slovenskej asociácie boxerov amatérov, či členom maltézskych rytierov. V marci 2011 ho zadržali policajti a obvinili z krátenia dane a poistného a neodvedenia dane a poistného.

Neskôr ho odsúdili na 11 rokov väzenia a peňažný trest 100 000 eur. Peňažnú pokutu však nezaplatil a za mrežami mal preto stráviť o rok viac.

V decembri 2019 však nečakane odkráčal spoza mreží na slobodu. Za múrmi väznice strávil necelých 9 rokov.

Reč nie je o nikom inom, ako o mužovi, ktorého prezývajú „Kráľ Zemplína,” Mikulášovi Varehovi, ktorý sa svojho času po svojom „panstve” premával vrtuľníkom. Ako on sám hovorí, „vrtuľník som si kúpil, lebo som mal veľa daňových kontrol a bez neho by som nič nestíhal,“.

Niečo viac ako tri roky po prepustení z väzenia sa však Mikuláš Vareha rozhodol vstúpiť do politiky a založil Hnutie – Stabilita.

V relácii Na stope s Ivanom Megom sa „Kráľ Zemplína” alias Mikuláš Vareha rozhovoril o tom, že má tie najvyššie ambície: „budem premiérom Slovenskej republiky,” nechal sa počuť známy východniar a odsúdený daňový podvodník.

Pre viac videí z kriminálneho a politického prostredia sleduj Na Stope s Ivanom Megom.