Bárdy: Vypočutie Pamely Záleskej na Súdnej rade bolo ako výsluch na ŠTB, bola to veľká hanba

play icon

Na Stope s Ivanom Megom: Peter Bárdy

Medializácia veľkých káuz, informácie o politikoch z vyšetrovacích spisov, ale aj investigatívne články o korupčných kauzách rozpútali medzi niektorými médiami a politikmi skutočnú vojnu. Niektorí politici začali bojkotovať relevantné médiá a svoj priestor vyhľadávajú u pochybných influencerov, ale aj v médiách označovaných ako konšpiračné.

Verbálne útoky na novinárov sa stále stupňujú, a to nielen zo strany politikov, ale aj bežných občanov, ktorí týmto politikom načúvajú.
To všetko sa deje iba 5 rokov po bezprecedentnej vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Ten písal o korupčných kauzách ľudí spriaznených s politikmi SMER-u, ale aj nominantov tejto politickej strany.

Do ulíc vtedy vyšli desaťtisíce ľudí, aby prejavili svoj nesúhlas s riadením štátu a žiadali výmenu policajného prezidenta, ministra vnútra, ale aj samotného premiéra Roberta Fica.

Dnes, 5 rokov po vražde, je situácia na Slovensku úplne odlišná. Spoločnosť je rozdelená na viacero táborov. Agresivita ľudí nebola nikdy taká, ako je dnes. Verbálne útoky na novinárov sa stupňujú každým dňom. Alternatívne alebo konšpiračne médiá a rôzni influenceri sa dostávajú do popredia a niektorí politici lovia svojich voličov medzi čitateľmi či poslucháčmi práve týchto médií.

Do štúdia Na stope s Ivanom Megom prijal pozvanie šéfredaktor portálu Aktuality.sk Petr Bárdy.

Ten prehovoril nielen o knihe „Fico posadnutý mocou“, ale aj o kauze Rozuzlenie, pri ktorej obvinili nielen dvoch bývalých šéfov Slovenskej informačnej služby, Vladimíra Pčolinského a Michala Aláča, ale aj šéfa Národného bezpečnostného úradu Romana Konečného.

O akcii Rozuzlenie preto viacerí politici hovorili ako o policajnom prevrate. Peter Bárdy pomenoval, prečo sú opoziční politici takí aktívni po každej väčšej akcii NAKA a prehovoril aj o kritike Štefana Hamrana za to, že použil na tlačovej konferencii ilustráciu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Pre viac videí z kriminálneho a politického prostredia sleduj Na Stope s Ivanom Megom.