Bývalý člen zásahového komanda: Ochrankárom Roberta Fica nemám čo vytknúť, streľba bola veľmi rýchla

play icon

Na stope s Ivanom Megom: Ernest Nagy 

Bol bývalým členom protiteroristickej jednotky s názvom LYNX komando, dnes je uznávaným odborníkom výcviky streľby. Jeho meno je známe hlavne v policajných kruhoch. Ernest Nagy sa ozval reportérovi a moderátorovi relácie Na Stope Ivanovi Megovi s tým, že už nemôže byť ticho. Rozhorčili ho reakcie odborníkov, ktorí posudzujú a kritizujú v médiách reakciu ochrankárov Roberta Fica.

V štúdiu Na Stope už mal Ivan Mego tesne po atentáte bývalého šéfa Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Juraja Zábojníka aj niekdajšieho šéfa protiteroristickej jednotky Igora Labátha.

Ernest Nagy si rozhovory s oboma špecialistami na bezpečnosť a ochranu ľudí pozrel a prichádza s diametrálne odlišným pohľadom na postup ochrankárov počas atentátu v Handlovej, pri ktorom útočník Juraj Cintula zasiahol štyrmi z piatich vystrelených rán slovenského premiéra.

Ochranárom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov podľa vlastných slov nemá čo vytnúť. „Chyby sa stali, no nie na strane ochranky. Tí nemali šancu Roberta Fica chrániť, keď stál tak blízko útočníka,” povedal dvojnásobný majster sveta v streľbe a špecialista na výcvik so zbraňou.

Ako sa teda majú v tvrdeniach odborníkov v súvislosti s atentátom na Roberta Fica vyznať obyčajní ľudia? Bol postup ochranky v čase útoku na premiéra bezchybný? Ktoré vyjadrenia odborníkov Ernesta Nagya rozhorčili? V najnovšom vydaní relácie Na Stope s Ivanom Megom Ernest Nagy analyzoval zábery z atentátu na premiéra a odpovedal na tie najpálčivejšie otázky.