Riaditeľ NAKA: Vykopali sme už 30 zavraždených ľudí a stále hľadáme ďalšie obete sátorovcov

play icon

Na Stope s Ivanom Megom: Šéf Naka Daňko

Gang sátorovcov prevzal územie v Dunajskej Strede a okolí po vražde pápayovcov v marci 1999, ktorých sami vystrieľali v bare Fontána. Čelnom skupiny okolo Ľudovíta Sátora pripisujú viac ako 80 vrážd. Podľa slov šéfa Národnej kriminálnej agentúry Ľubomíra Daňka, ktorý vraždy najkrvavejšieho gangu v dejinách Slovenska vyšetroval majú dnes už 50 mien ľudí, ktorých sátorovci zlikvidovali.

V relácii Na stope s Ivanom Megom prezradil, že aj v týchto chvíľach vykopávajú ďalšie a ďalšie obete. Medzi obeťami podľa Daňka nechýbajú ani ženy. V relácii Na stope prezradil, že vyšetrujú aj prípad, ako Ľudovít Sátor zavraždil vlastnú svokru len preto, že sa neprávala pekne k jeho synovi. Samotný boss je podľa šéfa NAKA už mŕtvy. Zavraždili ho vraj vlastní. No jeho telo nikdy nenašli.

Ľubomír Daňko tiež popísal, ako vyšetrovali vraždu jedného z najvyššie postavených členov skupiny sátorovcov Andora Reisza, ktorého jeho vlastní podriadení zastrelili a pomleli v mlynčeku. Fungovanie skupiny sa datuje od roku 1999 až do roku 2010, keď podľa Daňka Ľudovíta Sátora zavraždili jeho vlastní.

Tieto ale aj ďalšie detaily z vyšetrovania najkrvavejšieho gangu v dejinách Slovenska v relácii Na stope s Ivanom Megom priblížil riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko.

Pre viac videí z kriminálneho a politického prostredia sleduj Na Stope s Ivanom Megom.