Bývalý šéf SIS obvinený z korupcie: „Pri mojom zadržaní plánovali použiť výbušninu“

play icon

Na Stope s Ivanom Megom: Vladimír Pčolinský

Hosťom najnovšej relácie Na stope s Ivanom Megom bol bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby, ktorý je dnes stíhaný pre korupciu. Vladimír Pčolinský zobral podľa uznesenia o vznesení obvinenia 20-tisíc eur za to, že prikázal ukončiť odpočúvanie milionára Zoroslava Kollára. V relácii Na stope si pri pohľade na fotografie oprášil spomienky na to, ako a za akých okolností sa dostal až k Zuzane Čaputovej, ktorá ho vymenovala za riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Pri pohľade na policajnú eskortu zas prehovoril o tom, ako to vyzeralo, keď si po neho v marci 2021 prišlo zásahové komando. Zaspomínal tiež na chvíle, keď sa za šéfom SIS zatvorili dvere väzobnej cely. A reagoval aj na chvíle, keď nasadol do superdrahého oranžového Audi R8 obvineného advokáta Mariána Bošanského.

Aký má vzťah s Lipšicom či Žilnkom?

Do väzby bývalého riaditeľa SIS Pčolinského dostalo hlavne svedectvo kamaráta, z ktorého si sám spravil prvého námestníka tajnej služby, Borisa Beňu. Kauzu dozoruje prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorú riadi ďalší Pčolinského dlhoročný kamarát Daniel Lipšic. Ten bol na začiatku aj advokátom spomínaného Borisa Beňu. Aby toho nebolo dosť, priateľom Vladimíra Pčolinského je aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Práve jeho prvý námestník zas postupom paragrafu 363 zrušil svojho času Pčolinskému obvinenie v korupčnej kauze.

Vladimír Pčolinský v relácii Na stope s Ivanom Megom opísal, aký má aktuálne vzťah s každým zo spomínaných aktérov jeho kauzy.

Zobral teda bývalý šéf SIS úplatok 20-tisíc eur? Ako funguje SIS, keď s obvinením na krku skončil bývalý šéf odposluchov, bývalý šéf kontrarozviedky, bývalý prvý námestník a nakoniec aj jej bývalý šéf? Plánuje bývalý riaditeľ SIS obvinený z korupcie vstup do politiky po vzore svojho brata či manželky?

Odpovede na otázky sa dozvieš v najnovšej relácii Na stope s Ivanom Megom, ktorej hosťom bol Vladimír Pčolinský.

Pre viac videí z kriminálneho a politického prostredia sleduj Na Stope s Ivanom Megom.