Oliver Majdúch: Na miliardovú firmu je na Slovensku málo peňazí

play icon

Let’s talk business: Oliver Majdúch

Je na Slovensku dostatočne veľký trh, aby sa uživili advokáti iba v IT a startup sektore? Prečo máme na Slovensku málo veľkých startupov? Čo najviac potrebuje startup na začiatku? A ako má startupom pomôcť získavať investície nový venture builder program? Na tieto otázky a mnohé ďalšie nám odpovedal Oliver Majdúch, CEO spoločnosti MATHISON legal, v najnovšej epizóde relácie Let’s Talk Business s Adamom Šipošom.

Naša práca záleží od toho, v akom stage sa startup nachádza. V early stage robíme právne „minimum“, aby startup prešiel auditom pri vstupe investora, ale mohol sa sústrediť najmä na produkt. Neskôr pomáhame škálovať firmu pri jej expanzii. Startupy tiež odporúčame do vlastnej siete fondov v regióne a pomáhame im získať investíciu.

Firma MATHISON legal sa venuje poradenstvu pre startupy a IT firmy. V rozhovore sa však dozvieš, prečo je právo pri startupoch druhoradé a na prvom mieste je akvizícia zákazníkov a fundraising. Taktiež, ako je dôležité ukázať investorom produkt, za ktorý sú zákazníci ochotní platiť, a aj to, že startupy to na Slovensku nemajú ľahké najmä pre nedostatok kapitálu.

Pre viac rozhovorov o biznise a podnikaní sleduj Let’s Talk Business.