Miliardár Chlad: Fico má dobré rozhodnutia. Pri ženách je moje heslo – ak nedáš ty…

play icon

Pod Tlakom: Richard Chlad

Za kontroverzným českým miliardárom Richardom Chladom sme vyrazili na výstavisko do Nitry. Zúčastnil sa tamojšieho Slovak Car Festivalu, kde si našiel čas na rozhovor. V debate sme prebrali viacero jeho názorov, ktoré mnoho ľudí zdvíhajú zo stoličky.

Rozhovor s Chladom sme začali o jeho financiách. „Vôbec neviem, koľko mám peňazí, na účte mám okolo 50 000 eur, ale tam si udržujem len prevádzkovú zálohu. Pre mňa sú peniaze generátorom toho, aby som zarobil ďalšie. Som hrozne nervózny z toho, keď mi ležia na účtoch,“ opisuje.

Chlad tvrdí, že zatiaľ neuvažoval nad sťahovaním do inej krajiny. „Ak sa nezmení prístup Bruselu k jednotlivým členským štátom, k rodine, heterosexuálnym ľuďom, tak si myslím, že to bude námetom toho, aby som začal premýšľať o tom, aby som na staré kolená niekam emigroval,“ zaznelo z jeho úst.

Otvorene sa vyjadruje aj k slovenskej politike. „Fico má dobré politické rozhodnutia, v jeho korupčných kauzách sa neorientujem. To, ako dopadli na Slovensku voľby do parlamentu aj prezidentské voľby, jasne ukazuje, že liberálna politika ešte nevyhrala,“ tvrdí. On sám v minulosti strávil nejaký čas v cele predbežného zadržania.

Rozruch spôsobuje najmä svojimi vyjadreniami o ženách, jeho manželka je od neho o viac ako 30 rokov mladšia. „Žena rýchlo zostarne, nie fyzicky, ale mentálne. Moje heslo je – nedáš ty, dá iná,“ pokračuje Chlad v debate o úlohe žien a mužov v spoločnosti.

„Spolupráca musí byť vzájomná, ak sa starám o to, aby bola žena zaistená, tak očakávam rovnaký servis od manželky. Nemôže to byť tak, že väčšina mladších dievčat má v hlave zakomponované, že si môže robiť čo chce, chlapa využiť do totálu, a keď prestane stíhať, tak ho odhodí ako vycucaný citrón a rieši si vzťah s potenciálne lepším partnerom. To sa mi nepáči,“ vysvetľuje.

„Ak ste kvalitný závodný kôň, tak musíte dostať nažrať, dostatok s*xu a inej starostlivosti, aby ste podali správny výkon. Tak to vnímam aj u rodiny. Ak je tam chlap ako živiteľ, tak musí byť postarané o to, aby podával špičkový výkon, a nie, že bude dieťaťu prebaľovať plienky a vyzdvihovať ho o štvrtej zo škôlky. Ak je v tej role manželka, tak sa o to musí postarať ten partner úplne rovnako,“ dopĺňa Chlad.

„Ženy sa vytrestali sami tým, že začali počúvať ženy feministického razenia. Tie im skazili to ženstvo. Každá žena, ktorá má všetkých päť pohromade, vie, že ak má doma spokojného chlapa, tak to docielila nejakým postupom. Určite nie tým, že na neho od rána do večera kričí, nevie mu urobiť dobre po žiadnej stránke a ani mu nevie urobiť jedlo, a ani chlap nechodí dobre a čisto oblečený,“ konštatuje Chlad.

Vraví, že si ľudia nemajú nechať kaziť vzťah deťmi. „Väčšinou prídu deti, postaví sa to všetko na hlavu a chlap je ako rezervné koleso – prines peniaze, zarob peniaze, daj sem výplatu a potom drž hubu a krok a do krčmy ideš len jedenkrát za týždeň,“ objasňuje svoje postoje.

V rozhovore sa viackrát vyjadrí proti aktuálnemu politickému nastaveniu Európy, kritizuje politiku pri automobiloch či stojí za kontroverzným českým europoslancom Filipom Turkom. „To, že by bol Filip nácek… Videl som ho niekoľkokrát polonahého, nemá vytetované žiadne svastiky ako tí správni vyznávači a celé to je vytrhnuté z kontextu. Filip je historik,“ otvorene hovorí Chlad.

Najväčšou vášňou Chlada však zostávajú drahé autá. „Maseratti NC12 som kúpil za 590 000 €, teraz stojí 4,5 milióna,“ povedal o svojom najdrahšom kúsku.

Pre viac zaujímavých videí sleduj UP TV.