Premiér Robert Fico má na nemocnicu túto požiadavku /SNKZ #72

play icon

Ako každé pracovné ráno, tak aj dnes, 31. mája, ti prinášajú naši moderátori Albert a Diana Správy, na ktorých záleží.

Započúvaj sa do aktuálneho diania v našom unikátnom Startitup NEWS podcaste.

Správy, na ktorých záleží

Zdravotný stav premiéra Roberta Fica (Smer-SD) je stabilizovaný a vyvíja sa podľa predpokladov odborníkov, ktorí sa o neho starajú. Potvrdila to riaditeľka Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková. Fico je v nemocnici hospitalizovaný už viac než dva týždne a očakáva sa, že jeho zdravotný stav sa bude naďalej zlepšovať a rehabilitácia prebehne úspešne. O termíne jeho prepustenia rozhodne lekárske konzílium.

Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa po atentáte na Fica pustil do moderátorky RTVS Marty Jančkárovej. „Kope do nás, do obete, gratulujem,“ hovorí. Vo štvrtok (30.5.) na jeho slová zareagovala aj moderátorka RTVS Jančkárová. „Nezvyknem v statusoch reagovať na politikov či politiku. Mám od nej odstup a zaoberám sa ňou len v nevyhnutnej miere. Ale odmietam sa zmieriť s tým, že stokrát opakovaná lož sa má stať pravdou. Preto budem brániť predovšetkým médium, v ktorom pracujem, pretože je to tímová práca,“ vyjadrila sa na sociálnej sieti moderátorka.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ukončil prípad, mediálne známy ako „Čurilovci“. Prípadom ukončil návrhom na podanie obžaloby. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby po 2,5 roku ukončil prípad návrhom na podanie obžaloby na 7 obvinených policajtov. Advokát obvinených Peter Kubina kritizoval vyšetrovanie a vníma ho ako neopodstatnené a politicky motivované.

Zamestnanci a spolupracovníci TV Markíza vstupili do štrajkovej pohotovosti. Ak vedenie nesplní požiadavky, sú pripravení vstúpiť do ostrého štrajku. Vedenie televízie Markíza totiž oznámilo, že nebude ustupovať ultimátam týkajúcim sa programu a personálnych záležitostí. Reagovali tým na výzvu viac ako 120 zamestnancov, ktorí žiadali zachovanie relácie Na telo Michala Kovačiča.

Štúdie ukazujú, že správne nastavené vizuálne pomôcky zlepšujú zrak zamestnancov, znižujú pracovné nehody a zvyšujú produktivitu. Na Slovensku má 80 000 ľudí zrakové postihnutie, pričom v 80 % prípadov by sa mu dalo predísť prevenciou. Tajný bonus mnohým Slovákom uniká.

Na dovolenkách či výletoch si asi takmer všetci ľudia zvyknú fotografovať miesta, ľudí či situácie, ktoré ich zaujmú, avšak aj v tomto prípade treba byť obozretný. V opačnom prípade sa človek nechtiac môže dostať aj do poriadnych problémov. 25-ročný poľský turista skončil kvôli fotografiám na „nevhodnom mieste“ vo väzení v Tunisku. 

Obľúbené kúpeľné mestečko na Slovensku ničí mafia. „Drevo sa vyváža a kopec ľudí na nej bohatne,“ tvrdia občania.

V poslednom čase je v krajinách NATO jeden požiar za druhým, pričom jedným z nich bol aj ten v dánskej Kodani. Veľký požiar zachvátil dánske kancelárie farmaceutickej spoločnosti, ktorá vyrába slávny liek na chudnutie Ozempic. Newsweek v tejto súvislosti prináša zoznam podobných incidentov za posledné obdobie a píše aj o početných podozreniach o možnom zapojení Ruska. 

Americké tanky Abrams sa na Ukrajinu dostali viac menej náhodne. Tieto tanky nemali byť technikou, ktorá zásadne zmení situáciu na bojisku. Ukrajina tak dostala 31 kusov Abramsov, ktoré teraz, ako sa zdá, Kyjevu a ukrajinským vojakom spôsobujú viaceré vrásky na čele.

Pred vyše rokom sa začali používať nové pravidlá pre tabuľky s evidenčným číslom (TEČ). Starý formát, ktorý uvádzal okres vydania, nahradili náhodné reťazce znakov začínajúce písmenom A.

Tento nový systém viedol k tomu, že na cestách sa objavuje stále viac originálnych a niekedy aj mätúcich registračných značiek.

Časť zamestnancov TV Markíza vstúpila do štrajkovej pohotovosti

Časť zamestnancov televízie Markíza vo štvrtok vstúpila do štrajkovej pohotovosti. Ide o reakciu na to, že vedenie televízie nenaplnilo ich požiadavku písomne deklarovať pokračovanie diskusnej relácie Na telo s rovnakým moderátorom i slobodnou dramaturgiou. Manažmentu predložili ďalšie požiadavky, pri nesplnení ktorých avizujú ostrý štrajk.

Vo štvrtkovom vyhlásení konštatujú zásahy do spravodajstva i politických diskusií. „Pracovné podmienky zamestnancov a spolupracovníkov spravodajstva sú neuspokojivé, predovšetkým z dôvodu významných prekážok riadneho a nestranného výkonu práce redaktorov,“ uvádzajú.

Od manažmentu žiadajú, aby sa do piatich dní písomne zaviazal, že k týmto zásahom dochádzať nebude. Rovnako žiadajú vedenie, aby verejne deklarovalo, že spravodajstvo a politické diskusie bude televízia vysielať „slobodne, objektívne a nestranne, bez ohľadu na to, či sa v ňom vládna moc ukáže v pozitívnom, alebo negatívnom svetle“.

Ako uviedli, sú ochotní zotrvať a stupňovať svoj tlak. „Ak vedenie nesplní naše požiadavky, sme pripravení prvýkrát v histórii tejto spoločnosti vstúpiť do ostrého štrajku,“ vyhlásili.