EXKLUZÍVNE: Prepustenie Mikuláša Černáka odporučil sám riaditeľ väznice. Ide o historický krok? /SNKZ #46

play icon

Ako každé pracovné ráno, aj dnes, 25. apríla, ti prinášame náš unikátny NEWS podcast moderovaný AI dvojicou Albertom a Dianou.

Započúvaj sa do epizódy plnej najaktuálnejšieho diania.

Správy, na ktorých záleží

Mikuláš Černák, označovaný za najznámejšieho slovenského mafiána, si odpykáva doživotný trest a je spájaný s viac ako tridsiatimi vraždami. Dnes sa môže dostať na slobodu, sledujeme celé pojednávanie online.

V Bratislave dosiahli pokrok vo vyšetrovaní vraždy, pričom obvinili 45-ročnú Andrea V., ktorá čelí trestu až dvadsať rokov väzenia. Kriminálna polícia spolupracovala s expertnými ústavmi, získala dostatok dôkazov a navrhla jej väzobné stíhanie.

Na Slovensko prichádza chladný morský vzduch, čaká nás oblačný a daždivý deň s možnosťou sneženia vo vyšších polohách. Teploty zostanú nízke s možnosťou slabého mrazu v noci, ale koniec týždňa prinesie mierne oteplenie.

Vláda schválila zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska a nahradenie ho novým subjektom Slovenská televízia a rozhlas s väčším množstvom reklamy a povinnosťou vysielať štátnu hymnu. Zamestnanci plánujú protestovať proti možnej strate objektivity a nezávislosti.

Ukrajina obdržala najväčšiu vojenskú pomoc od Británie, vrátane rakiet Storm Shadow, čo umožňuje útoky na dôležité ruské ciele. Toto zbrojenie podporuje Ukrajinu v konflikte proti Rusku.

Prieskum k eurovoľbám ukázal jasného víťaza

Slovensko hľadá nové zdroje zemného plynu a podporuje projekt Solidarity Ring na diverzifikáciu dodávok, čo znižuje závislosť na ruskom plynu. Projekt by mohol priniesť významné množstvo zemného plynu do strednej Európy.

Poslanec Miroslav Radačovský v europarlamente vypustil holubicu ako symbol mieru, čo vyvolalo pozitívne aj negatívne reakcie medzi kolegami. Tento čin bol kritizovaný za nedostatok serióznosti v práci parlamentu.

Daniel Bombic, známy na sociálnych sieťach pre extrémistické názory, bude vydaný z Británie na Slovensko, kde čelí obvineniam z extrémizmu a ďalších trestných činov.

Parfumy Nely Slovákovej boli dočasne stiahnuté z predaja kvôli obvineniam z obsahu karcinogénnych látok, ktoré influencerka Kamila Gelato označila za možné riziko neplodnosti.

Mestské zastupiteľstvo v Banskej Bystrici schválilo úplný zákaz herní a kasín v meste, reagujúc na negatívne sociálne a zdravotné dopady hazardných hier na obyvateľov.

Podľa posledných prieskumov by v prípade konania volieb do Európskeho parlamentu na začiatku apríla najviac hlasov získalo Progresívne Slovensko s viac ako 27%. Na druhom mieste by bol Smer-SD s 15,2%. Na treťom Hlas-SD s 14,2% hlasov, pričom viacero strán by prekročilo hranicu potrebnú na získanie mandátu.